1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатців закликають не купатись у річках, в них знайдено небезпечні бактерії

15.08.2022 10:51 Суспільство

Станом на початок серпня місяця 2022 року,враховуючи результати моніторингових бактеріологічних досліджень якості води (високий індекс лактозопозитивної кишкової палички).

Станом на початок серпня місяця 2022 року,враховуючи результати моніторингових  бактеріологічних досліджень якості води (високий індекс лактозопозитивної кишкової  палички).

Відокремлені структурні підрозділи ДУ "Закарпатський обласний  центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" продовжують досліджувати  на визначення мікробіологічних  та фізико-хімічних показників  проби  води водних об'єктів в зонах відпочинку населення,  як офіційних,  так  і неофіційних.  Протягом цьогорічного оздоровчого сезону,  починаючи з   травня місяця, лабораторним контролем  були охоплені 45 зон рекреації, з яких 6 мають приватні пляжі.

Інші вважаються неофіційними місцями масового відпочинку. При цьому  від загальної кількості досліджених  проб води  відкритих водоймищ,  майже 16 % не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками.

Одним з основних показників  мікробного забруднення вважається ЛКП(лактозопозитивна кишкова паличка), яка   є продуктом життєдіяльності живих організмів і тому присутня  у всіх об'єктах навколишнього середовища,  її індекс свідчить про стан забруднення будь-яких  об'єктів, у тому числі і водних. Для води водних об'єктів, що використовуються  для господарсько-побутового призначення в оздоровчих, спортивних цілях  вміст ЛКП не повинен перевищувати  показник - не більше 5 000 дм/3.

Не рекомендується  купатися в р. Уж  в м. Ужгороді (ділянки біля готелю "Ужгород", ТЦ "Епіцентр", транспортного та підвісного мостів),  в річках Уж, Латориця, Тиса в Ужгородському районі  (села Невицьке, Оноківці, Соломонове).  Аналогічна ситуація з водою річки Тиса біля мостів Велятинський, Кривський та Городилівський (неофіційні місця відпочинку для мешканців м. Хуст).

А ось вода штучного водойму в районі так званої "кирпички"  в  м. Ужгороді в червні місяці не відповідала гігієнічним нормативам за вмістом ЛКП, а вже в липні була не придатна для купання за органолептичними показниками,  мала  значний осад та мутність Літній період 2022 року  характеризується як спекотний. При такій ситуації у водоймах зменшуються об'єми води, припиняється її обмін, вона   набуває  характер "стоячої". Температура води  підвищується, починається активний ріст мікроорганізмів, які завжди присутні   у природній воді.

Про це інформує  ДУ "Закарапатський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України.

Нагадаємо, В річках України виявили заражену рибу - застереження Держпродспоживслужби.