1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатський письменник-ром став стипендіантом міжнародного ПЕН-клубу

05.08.2022 12:44 Суспільство Ексклюзив

Прозаїк Микола Бурмек-Дюрі із села Великі Ком’яти Закарпатської області потрапив у програму міжнародної творчої спільноти ПЕН-клуб, яка фінансує творчі проекти талановитих письменників.

Прозаїк Микола Бурмек-Дюрі із села Великі Ком’яти Закарпатської області потрапив у програму міжнародної творчої спільноти ПЕН-клуб, яка фінансує творчі проекти талановитих письменників.

«ПЕН-клуб» - міжнародна неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Був створений з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу;

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, яка перебуває в формальних консультаційних зв'язках ЮНЕСКО, має спеціальний консультативний статус в ООН.
Український центр ПЕН-клубу структурно належить до цієї
організації.
Цього разу ПЕН-клуб профінансував майбутні книги 40 українських авторів. Крім Миколи Бурмека до списку, зокрема, увійшли Андрій Любка, Тетяна Кузан, Андрій Кокотюха, Валерій Шевчук…

Микола Бурмек-Дюрі відомий за виданнями "Щоденник молодого рома-мандрівника", "Гонір дикої троянди", "Мама казали правду" та "Циган і три срібні монети", випущені у
світ видавництвом "Ґражда".

Його книги отримали серйозне визнання і серед читачів, і серед літературних критиків. Йому присуджено міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, імені Івана Франка, численними дипломами за свою письменницьку діяльність. Головна тема його творчості – життя і філософія ромів, які живуть на Закарпатті.

Автор: Василь Горват

Нагадаємо,  У моєму паспорті не пише «національність – циган»: ром з Берегівщини розповів, як потрапив у 128 бригаду /Фото..

Читайте на ГК:Із Закарпаття до серця Європи: Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків на поїзд Чоп – Будапешт – Відень
Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатці шукають "бабині вуха": що це за знахідка й чому люди труяться?