1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті виявили сказ: ветеренари обстежуватимуть домашніх тварин

385
Суспільство Закарпаття

Сьогодні, 3 серпня, в селі Вільховиця Мукачівського району підтвердили сказ у лисиці.

На Закарпатті виявили сказ: ветеренари обстежуватимуть домашніх тварин

Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Спеціальна комісія проведе засідання, на якому буде затверджено заходи з профілактики поширення та ліквідації сказу на території цього села. Наразі ветеринари Мукачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини обстежують сприйнятливих домашніх тварин у Вільховиці та щеплять їх від проти сказу.

Аби вберегтися від захворювання на сказ, необхідно:

обов’язково щепити собак і котів (в державних ветеринарних клініках щеплення проти сказу безкоштовні);обов’язково повідомляти ветлікаря про кожний випадок підозри на сказ у тварин;всім людям, потерпілим від тварин (укуси, подряпини чи ослинення) негайно звертатись до лікаря-рабіолога, а тварину яка завдала шкоди, доставляти до ветеринарної служби для клінічного огляду та ізоляції протягом 10 днів;уникати контактів з бездомними тваринами;не торкатися руками трупів тварин, тварин підозрілих у захворюванні та ослинених ними предметів.

Епідемічна ситуація зі сказу в Україні залишається нестійкою. Згідно даних Міністерства охорони здоров’я України, щорічно в Україні реєструється близько 120-140 тисяч осіб, які звернулися за медичною допомогою з приводу укусів або ослинення тваринами, з яких 60% постраждалих одержують направлення на лікування за підозрою в інфікуванні сказом.

Нагадаємо, "Фіолетовий" бізнес для простого народу: як заробляють на "чорному золоті" закарпатці.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber