1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті виявили сказ: ветеренари обстежуватимуть домашніх тварин

03.08.2022 17:25 Суспільство

Сьогодні, 3 серпня, в селі Вільховиця Мукачівського району підтвердили сказ у лисиці.

Сьогодні, 3 серпня, в селі Вільховиця Мукачівського району підтвердили сказ у лисиці.

Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Спеціальна комісія проведе засідання, на якому буде затверджено заходи з профілактики поширення та ліквідації сказу на території цього села. Наразі ветеринари Мукачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини обстежують сприйнятливих домашніх тварин у Вільховиці та щеплять їх від проти сказу.

Аби вберегтися від захворювання на сказ, необхідно:

обов’язково щепити собак і котів (в державних ветеринарних клініках щеплення проти сказу безкоштовні);обов’язково повідомляти ветлікаря про кожний випадок підозри на сказ у тварин;всім людям, потерпілим від тварин (укуси, подряпини чи ослинення) негайно звертатись до лікаря-рабіолога, а тварину яка завдала шкоди, доставляти до ветеринарної служби для клінічного огляду та ізоляції протягом 10 днів;уникати контактів з бездомними тваринами;не торкатися руками трупів тварин, тварин підозрілих у захворюванні та ослинених ними предметів.

Епідемічна ситуація зі сказу в Україні залишається нестійкою. Згідно даних Міністерства охорони здоров’я України, щорічно в Україні реєструється близько 120-140 тисяч осіб, які звернулися за медичною допомогою з приводу укусів або ослинення тваринами, з яких 60% постраждалих одержують направлення на лікування за підозрою в інфікуванні сказом.

Нагадаємо, "Фіолетовий" бізнес для простого народу: як заробляють на "чорному золоті" закарпатці.

Читайте на ГК:На Закарпатті СБУ викрила чергового прихильника «руського міра», який з нетерпінням чекав «нападу путіна»
Читайте на ГК:Ризикуючи життям, через гори та річку: чоловіки продовжують випробовувати долю та тікати з країни через Закарпаття (ФОТО)
Читайте на ГК:Рух до однієї з туристичних родзинок Закарпаття тимчасово заборонений