1. Новини Закарпаття
  2. >

День Іллі-пророка: що можна і заборонено робити, традиції свята

02.08.2022 09:14 Суспільство Лайт

День Іллі-пророка - дуже важливе православне свято, яке здавна шанується українським народом. Святкують його щорічно 2 серпня.

День Іллі-пророка - дуже важливе православне свято, яке здавна шанується українським народом. Святкують його щорічно 2 серпня.

Що не можна робити в день Іллі пророка і які традиції існують - повідомило видання ТСН.ua.

Щорічно церква святкує 2 серпня день Іллі-пророка. Це старозавітний святий, якого дуже шанували ще за часів Київської Русі. Наші предки вважали, що виходити в поле на день Іллі заборонено, тому що може вбити блискавка. В цей період починалися дощі з грозами, тому в народі пророка Іллю вважали покровителем громовиці. Навіть до наших днів збереглося чимало повір'їв та прикмет, пов'язаних із цим святом.

Традиції Ільїного дня

В церкві 2 серпня вшановують пам'ять пророка Іллі, проводять спеціальну службу та літургію. Віряни йдуть до храму, моляться про сімейне щастя, хороший врожай, мирне небо над головою. Якщо в день Іллі пророка йде дощ із грозою, потрібно обов'язково запалити свічку перед іконою. Вважається, що це допоможе вберегти від грому будинок. А якщо дім все ж запалила блискавка, то гасити вогонь потрібно спочатку молоком, а потім вже водою.

РЕКЛАМА

Наші предки вважали, що дощ у цей день - благодатний. Якщо людина потрапить під нього, то точно зцілиться від усіх хвороб. Ілля здавна вважався також покровителем сімейних пар, а тому 2 серпня традиційно грали весілля. Вірили, що вінчання цього дня принесе в сім'ю багатство та щастя.

Що не можна робити в день ІлліЩо не можна робити в день Іллі / Фото: Pexels

Практично всі головні заборони цього дня стосуються язичницьких часів. В давнину люди вірили, що 2 серпня не можна виходити з дому, щоб не вбило блискавкою.

Також намагалися не гнівити пророка тяжкою фізичною роботою. Тому цього дня відпочивали та влаштовували святкову трапезу. Намагалися не впускати в хату бездомних тварин, тому що вірили, що в них ховається нечиста сила. А ще не випускали домашніх улюбленців на вулицю. Ловити рибу в день Іллі пророка також було заборонено.

Чому 2 серпня на день Іллі не можна купатися

Після 2 серпня переставали купатися у відкритих водоймах. Навіть існувало повір'я: "Ілля воду остудив". Вважалося, що вода в серпні вже стає надто холодною. Згідно з переказами, це ставалося через те, що Ілля їздив по небу на конях, один кінь втратив свою підкову саме над водоймою. Вона впала у воду та зробила її дуже холодною. А ще наші предки вірили, що цього дня у водоймах оживає нечисть, якої варто остерігатися.

Нагадаємо, Сезонні овочі різко подешевшали: які ціни на капусту, картоплю та огірки на ринку "Шувар".

Читайте на ГК:Потрібно встигнути до 5-го числа: у «Нафтогазі» попередили про наслідки українців, які не передадуть показання лічильників
Читайте на ГК:Перетин кордону військовозобов'язаними: українці збирають підписи для виїзду чоловіків за межі держави
Читайте на ГК:«Заборонити видавати повістки на блокпостах, АЗС та на вулиці»: Зеленський відповів на петицію