1. Новини Закарпаття
  2. >

З'явилася важлива інформація для батьків:наявність усіх щеплень у школярів– обов'язкова

01.08.2022 19:04 Суспільство

Закарпатські управлінці й рятувальники напередодні початку навчального року дбають про облаштування укриттів відповідно до вимог, медики – про безпечне середовище у дитячих колективах.

Закарпатські управлінці й рятувальники напередодні початку навчального року дбають про облаштування укриттів відповідно до вимог, медики – про безпечне середовище у дитячих колективах.

Одна з обов’язкових умов – наявність у майбутніх школярів усіх щеплень згідно з Національним календарем.Через інтенсивну міграцію та збільшення населення області за рахунок вимушених переселенців під загрозою опиняється стабільність епідеміологічної ситуації, зростають ризики спалахів інфекційних захворювань. 

Тому дуже важливо подбати про імунізацію дітей, а керівникам закладів освіти ретельно підійти до питання прийому документів для зарахування у навчальний заклад. Відсоток дошкільнят, які отримали всі щеплення за віком, залишається невисоким. Станом на 1 липня 2022 року лише 41,3% маленьких закарпатців у віці до року вакциновані від дифтерії, правця, поліомієліту, а від кору, краснухи і паротиту – 47% у перший рік життя і 62,1% – у 6 років. 

Водночас медики зауважують, що Закарпаття пасе задніх щодо вакцинації дітей від гепатиту. Лише 13,6 % малюків у віці до 1 року захищені від гепатиту В. Складність полягає у тому, що перше щеплення малюкам роблять ще у пологовому у першу добу життя. Чимало молодих матусь просто не готові прийняти таке рішення самостійно, якщо напередодні з ними не говорили про це спеціалісти. 

Тому необхідно, щоб про важливість імунізації з молодими батьками говорили і сімейні лікарі, і гінекологи, які ведуть вагітність, і на курсах батьківства. Доступ до обґрунтованої інформації допоможе зорієнтуватися та прийняти правильне рішення щодо захисту малюка, коли настане відповідний момент.

Про це повідомляє Закарпатська обласна військова адміністрація.

Нагадаємо, У школах Закарпаття облаштовують укриття /ВІДЕО.