1. Новини Закарпаття
  2. >

Держприкордонслужба: чи мають право студенти-чоловіки виїхати за кордон під час війни та за якими умовами.

01.08.2022 12:23 Суспільство ВАЖЛИВО

У Державній прикордонній службі України надали роз'яснення щодо правил виїзду студентів-чоловіків за кордон під час військового стану.

У Державній прикордонній службі України надали роз'яснення щодо правил виїзду студентів-чоловіків за кордон під час військового стану.

Виїзд студентів-чоловіків, які навчаються в Україні

Виїзд не дозволяється.

Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є здобувачами передньої та вищої освіти, асистенти – стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній чи дуальній формі здобуття освіти в Україні, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, але ця категорія не має права виїжджати за кордон, оскільки ця категорія зазначена в абзаці 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а не в частині першій цієї статті.

Тому згідно з п. 2-6 Правил дана категорія громадян не має права виїжджати за межі території України.

Виїзд з України громадян України здійснюється з урахуванням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетину державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57 (далі – Правила).

Відповідно до пункту 2-6 Правил у разі запровадження на території України надзвичайного або військового стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову військову службу у час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах 2-8 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема, претенденти на професійну вищу та вищу освіту, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній або дуальній формах здобуття освіти.

Виїзд студентів-чоловіків, які навчаються за кордоном

Здобувачі професійної передвищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною чи дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі) у навчальних закладах і які на час оголошення мобілізації перебували на території України, та не змогли у встановленому порядку виїхати за межі України для продовження навчання мають право на виїзд з України у разі наявності:

  • студентського квитка чи студентської візи;
  • перекладених та нотаріально засвідчених документів про навчання особи у закордонному виші;
  • військово-облікових документів із записом про надання їм відстрочки від призову (заклику з мобілізації);
  • довідки, виданої територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для претендентів на професійну передвищу та вищу освіту, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Виїзд студентів-чоловіків, які лише надійшли до закордонного вишу

Аналогічні вимоги.

Які документи потрібні студенту для виїзду за кордон

При перетині державного кордону України студенти мають надати відповідні документи, що підтверджують факт такого навчання, а саме:

  • студентський квиток чи студентська віза;

або

  • перекладені та нотаріально засвідчені документи про зарахування/навчання особи у закордонному виші;

також

  • військово-облікові документи із записом про надання їм відстрочки від призову (заклику з мобілізації);

  • довідку, що видається територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для претендентів на професійну передвищу та вищу освіту, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Нагадаємо, Поліція Мукачева затримала "серійного крадія", який переховувався у місті та районі