1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті сплатили майже 9 млн грн туристичного збору

27.07.2022 20:41 Суспільство

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, надходження збільшилися на 4,6 млн грн.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, надходження збільшилися на 4,6 млн грн.

У січні-червні 2022 року до місцевого бюджету Закарпатської області сплачено 8,9 млн грн туристичного збору, інформує відділ інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Закарпатській області.

Як зазначається, туристичний збір справляється за рішенням територіальної громади про встановлення туристичного збору і де встановлені податкові агенти. Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платники збору сплачують суму збору перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.

Податкові агенти перераховують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

"Нагадуємо, що згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з п.п. 268.7.2 п. 268.7 ст. 268 ПКУ, фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. «б» п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою", - йдеться у повідомленні.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному вебсайті сільської, селищної, міської ради.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Потрібен витяг з РФ і не тільки: юрист із Мукачева про нюанси отримання українцями компенсації € 5-30 тис. за позовом в ЄСПЛ 

Читайте на ГК:Потрібен витяг з РФ і не тільки: юрист із Мукачева про нюанси отримання українцями компенсації € 5-30 тис. за позовом в ЄСПЛ
Читайте на ГК:На Закарпатті посилили перевірку безпеки дорожнього руху (ФОТО)
Читайте на ГК:128-ій бригаді передали 6 планшетів на загальну суму 118 092 грн.