1. Новини Закарпаття
  2. >

"Тепер тільки українською, бо штрафи великі": в Україні набув чинності мовний закон

16.07.2022 10:28 Суспільство

Сьогодні, 16 липня, в Україні запрацюють нові норми мовного закону.

Сьогодні, 16 липня, в Україні запрацюють нові норми мовного закону.

Від сьогодні почало функціонувати нове доповнення до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а саме статті 27.

Як раніше писав "Голос Карпат" закон стосується веб-сайтів та комп’ютерних програм. Відтепер державна мова повинна використовуватися «за замовчуванням» на сторінках українських суб’єктів господарювання, а для іноземних представництв обов’язковою є використання української версії, що буде не меншою за обсягом та змістом, ніж англійська чи інша.

Для того, щоб норми Закону виконувались сумлінно, за порушення передбачено чималі штрафи. Це стосується не тільки вищезгаданої статті 27, а і усіх інших норм Закону.

Для українського інтернету та торгової мережі це означає, що:

- Будь-який товар, на якому встановлена ​​комп'ютерна програма – від автомобіля до пральної машини або електрокавоварки, має бути "локалізований" для реалізації в Україні. На товарі повинен бути україномовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран, чи має вигляд панелі управління зі звичайними кнопками.

- Усі інтернет-ресурси, які використовуються як інтернет-представництва суб'єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, зокрема інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка завантажуватиметься для користувачів за замовчуванням.

- Українська версія інтернет-представництва іноземного суб'єкта господарювання, що реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатня для того, щоб користувач із України міг повністю розуміти мету діяльності цього суб'єкта.

Накладати штрафи на посадових осіб, які порушуватимуть закон, зможе сам уповноважений із захисту державної мови.

"Розмір штрафу може коливатися від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів (від 3400 грн до 6800 грн. – Ред.). Якщо протягом року буде зафіксовано порушення тим самим суб'єктом, штраф буде збільшено", – попередив Тарас Кремінь.

Також він нагадав, що 27 стаття закону стосується офіційних засобів комунікації та органів самоврядування.

"Ми наголошуємо, що кожен посадовець або державний службовець, який повідомляє новини, оперативну інформацію або ситуацію на фронті, зобов'язаний послуговуватись державною мовою. Ми визначили, що 25 посадовців порушують мовний закон, коли повідомляють таку інформацію. Прошу медійників робити переклади таких виступів, щоб інформація була доступною. Не заборонено послуговуватися не українською мовою на зустрічах з іноземними партнерами, однак, якщо така інформація висвітлюється у ЗМІ, вона має бути виключно державною мовою", – пояснив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, Названо причину, чому із західних регіонів мобілізують більше військових, аніж з інших.

Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?