1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатські угорці та німці: в Будапешті презентували спільний угорсько-український книжковий проєкт

163 Суспільство Угорщина

Нещодавно у Будапешті презентували спільний угорсько-український книжковий проєкт – видання «Закарпатські угорці і німці: інтернування та депортація 1944–1955 років» угорською мовою.

Закарпатські угорці та німці: в Будапешті презентували спільний угорсько-український книжковий проєкт

Про це повідомляє 21 TV Унгвар.

Презентація, на яку були запрошені ужгородські видавці та упорядник українського видання Олексій Корсун, відбулася у Будапештському столичному архіві за участі очільника Комітету національної пам’яті Арона Мате, істориків та громадськості.

Українською видання побачило світ у Всеукраїнському державному видавництві «Карпати» у 2012-му році. Після Ужгорода книгу презентували в Берегові і нею зацікавилися угорські видавці. Зокрема, генеральний директор Будапештського столичного архіву Іштван Кенєреш заключив договір із видавництвом «Карпати» на переклад і видання книги угорською.

Видання є унікальним, адже написане на основі архівних документів та матеріалів, які ужгородський історик-дослідник та упорядник книги Олексій Корсун збирав багато років. У книзі, обсягом 800 сторінок, можна знайти інформацію про трагічну долю тисячі угорців та німців, яких насильно масово депортувала із Закарпаття радянська влада.

На початок осені презентація книги угорською мовою запланована і на Закарпатті за участі видавців із Угорщини.

Більше інформації у сюжеті.

Нагадаємо: «Подякував за прийом єврейських біженців»: Єврейська громада України висловила вдячність Угорщині (ВІДЕО) .

Читайте також: