1. Новини Закарпаття
  2. >

«Бограч-index» на Закарпатті: оприлюднено дані по цінах на продукти за липень

10.07.2022 21:51 Суспільство

На Закарпатті купівельну спроможність почали визначати за новою схемою. І новий індекс показує, що в липні ціни не змінилися.

На Закарпатті купівельну спроможність почали визначати за новою схемою. І новий індекс показує, що в липні ціни не змінилися.

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою Бограч-index.

Як повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, дослідники здійснили у липні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги “Бограч-index”. Фахівці протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. Відповідно до індексу бограча якщо за червень 2022 на родину з п’яти людей потрібно було витратити 520 гривень, то в липні 2022 року не відбулася зміна вартості продуктів – і загальна вартість продукції за Бограч-index – 520 грн.

P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Джерело: Ужгородський прес-клуб

Нанадаємо, за даними Бограч-індексу у червні фіксували зменшення цін на 6,3%. 

Також раніше повідомлялося, що на Закарпатті купівельну спроможність почали визначати за новою схемою.

Читайте усі новини Закарпаття на Голосі Карпат.

Читайте на ГК:Українці мають знати: Чехія знову змінює правила перебування біженців з України на їх території
Читайте на ГК:Нагороджено медаллю «Хрест Свободи»: митрополит Київський і всієї України ПЦУ нагородив начальника Закарпатського ОТЦК та СП (ФОТО)
Читайте на ГК:Звичний ще бабусям і дідусям нинішніх школярів: графік літніх канікул змінили