1. Новини Закарпаття
  2. >

Інфляція в Україні перевищила небезпечну %-межу

08.07.2022 11:45 Суспільство ВАЖЛИВО

Високі ціни на енергоносії, порушення виробничих та логістичних шляхів, руйнування потужностей та інфраструктури, окупація територій залишаються основними чинниками посилення інфляційного тиску.

Високі ціни на енергоносії, порушення виробничих та логістичних шляхів, руйнування потужностей та інфраструктури, окупація територій залишаються основними чинниками посилення інфляційного тиску.

Споживча інфляція в Україні у червні прискорилася до 20,1% р/р у червні (з 18,0% у травні). Про це йдеться у щомісячному макроекономічному та монетарному огляді НБУ, оприлюдненому у п'ятницю, 8 липня.

Вказано, що прискорення інфляції зумовлювалося як загальносвітовими тенденціями, зокрема високими цінами на енергоресурси, так і внутрішніми факторами, насамперед пов'язаними з війною:

порушення виробничих та логістичних шляхів; 

руйнування активів та інфраструктури;

обмеженість запасів та можливостей імпорту;

окупація територій.

Інфляційні очікування надалі погіршуються під впливом зростання собівартості та обмеженої пропозиції.

За даними НБУ, надалі прискорювалося зростання цін на сирі продукти, що насамперед пов'язано з появою ранніх овочів, які цього року значно дорожчі внаслідок тимчасової окупації південних регіонів, що спеціалізуються на їхньому вирощуванні, а також зростанні витрат на їхнє виробництво та постачання.

Дорожчали також крупи, зокрема гречка, через обмеженість запасів та можливості імпорту. Найшвидше зростали ціни на м'ясо, зокрема через скорочення пропозиції зі східних та центральних областей.

Прискорення цін на послуги та непродовольчі товари може насамперед відображати зростання витрат бізнесу, йдеться в огляді.

"Стримують інфляцію фіксований обмінний курс гривні та мораторій на підвищення тарифів на тепло та розподіл газу на період воєнного стану та шість місяців після його завершення", - додали в НБУ.

Нагадаємо, 100 гривень за кілограм: на Закарпатті господарі зібрали "пекучий урожай" (ФОТО)

Читайте на ГК:"Вибухи прогриміли в Купальську ніч": у соцмережах з'явилися кадри пожежі на складі з боєприпасами РФ (ВІДЕО)
Читайте на ГК:РФ готує наступ на Слов'янськ та Краматорськ із трьох сторін
Читайте на ГК:Блокування зарплат: “ПриватБанк” розповів, що потрібно знати, щоб залишитися з грошима