1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Щонайменше третина українських біженців не планують повертатися додому — експерти (ВІДЕО)

104

Значна частина економічно активних українців, які змогли працевлаштуватися закордоном, після закінчення війни не планують повертатися додому.

Щонайменше третина українських біженців не планують повертатися додому — експерти (ВІДЕО)

Про це свідчать результати опитування, яке провела команда проєкту «Допомога українським біженцям закордоном» у своїх телеграм-каналах для пошуку роботи закордоном. 

«Наше дослідження унікальне, оскільки до нас ніхто подібного не робив. У нас 7 телеграм-каналів на 7 різних країн, в яких ми розміщуємо вакансії для українських біженців. Це 17000 підписників. Усі вони — економічно активне населення, яке шукає або вже знайшло роботу. Звісно, не можна сказати, що наше дослідження відповідає усім критеріям соцопитування, але тим не менше, його результати викликають занепокоєння. Я думаю, що в реальності кількість біженців, які не повернуться, — не менше 30%. І це значно більше, ніж ми чуємо від політиків”, — розповіла керівниця проєкту "Допомога українським біженцям з працевлаштуванням" Юлія Гречка під час прес-конференції "Чи є робота для біженців, що повертаються додому?"

Серед причин — давня мрія емігрувати, для чого зараз максимально сприятливі умови. Також багато українців втратили дім і роботу в Україні, дехто — працевлаштувався і вже не хоче нічого міняти. Люди, які виїжджають за кордон, мають доволі високу кваліфікацію, відзначають експерти. Часто це ті, хто мали в Україні свій бізнес, але в країнах, куди вони виїхали, вони шукають будь-яку роботу, яка не потребує знання мови, зокрема у сфері обслуговування. 

“Якщо раніше українці працювали закордоном і переказували кошти своїм родинам (це близько 10-15 млрд дол. щороку), то сьогодні ситуація протилежна: чоловіки переважно заробляють в Україні та відправляють своїм родинам кошти закордон. За даними Національного банку, десь 3 млрд. доларів на місяць відтік грошей з України”, — розповідає фінансовий аналітик, економіст Олексій Кущ. 

Експерти дійшли згоди, що економіка України і ринок праці поступово виходять з кризи, адже близько 70% підприємств повідомляють про адаптацію до військову стану та готовність працювати.

Юлія Далібук, головний редактор журналу “Будні” robota.ua додала, що відсоток вакансій поступово зростає: якщо в березні це було 7% від довоєнного стану, то на сьогодні це вже 27%. Робочих місць в Україні стає більше.

Олена Мельник, начальниця управління Державного центру зайнятості, розповіла, як можуть отримати послуги центрів зайнятості клієнти, які знаходиться в різних куточках України, зокрема в регіонах окупації та бойових дій. Для громадян закордоном є можливість супроводу Центром у пошуку роботу.

“Кар’єрні радники супроводжують громадян протягом 30 днів. Якщо протягом цього часу людина  не повертається, то її реєстрація  в Центрі зайнятості припиняється. Таким чином, якщо ви запланували повернення в Україну, ви можете за 30 днів до повернення звернутися до Центру зайнятості з проханням допомогти вам з пошуком роботи”, — пояснює чиновниця. 

Отже, найбільшими викликами в темі працевлаштування зараз є робочі місця для українців, які знаходяться закордоном, але планують повертатися, робочі місця для внутрішньо переміщених осіб, допомога тим, хто опинився без роботи через війну. 

Більше - у наступному відео:

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, «Укрзалізниця» відновить на Закарпатті ширококолійну лінію до кордону з Румунією 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber