1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатські угорці висловили надію на продовження позитивних зрушень у відносинах між Україною та Угорщиною

1710
Суспільство Новини Берегова

Про це сказав голова ТУКЗ-КСМКС Василь Брензович на триденному громадському таборі, який організувала Асоціація Ракоці.

Закарпатські угорці висловили надію на продовження позитивних зрушень у відносинах між Україною та Угорщиною

Учасники обговорили сучасність  і  майбутнє  закарпатських  угорців, повідомляється у сюжеті ТВ21 Унгвар.

- Так само приємно, що через тривалий час, нехай лише телефоном, але відбулися переговори між президентом України та прем'єр-міністром Угорщини, - розповів позицію найбільшої спільноти закарпатських угорців її лідер Василь Брензович. - Сподіваємося, що ці позитивні зрушення будуть продовжуватися у відносинах між двома країнами, що статус кандидата наблизить Україну до Європи. Це буде сприяти настанню миру.

Згадали й про те, що 23 червня Україна отримала статус кандидата на членство у ЄС. Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович наголосив, що товариство вітає рішення ЄС. За його словами у нинішній воєнній ситуації кандидатство на вступ до Євросоюзу дає надію українцям надію на те, що у майбутньому Україна зможе стати повноправним членом ЄС.

Президентка Закарпатського угорського інституту ім.Ф.Ракоці та голова ЗУПТ Ілдико Орос наголосила, що після завершення війни знадобляться професіонали для відбудови країни. Тому умови вступу до вишу спрощені - достатньо подати мотиваційного листа.

До громадського табору Асоціації Ракоці долучилися близько 300 учасників з різних куточків Карпатського басейну.

Нагадаємо, ТУКЗ-КМКС опублікувало офіційну заяву щодо надання Європейською Радою Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, а держсекретар Угорщини з питань національної політики в угорському уряді Арпад Янош Потапі пояснив, чому Угорщина так відверто підтримує вступ України в ЄС.

Також раніше Угорщина стала на бік України у справі проти РФ у Міжнародному суді ООН. Про це повідомив президент Володимир Зеленський, цитувало слова глави держави МЗС України.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber