1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Таким ви його ще ніколи не бачили": рідкісні кадри високогірної водойми на Рахівщині (ВІДЕО)

23.06.2022 17:00 Суспільство

Відеокадрами унікального гірського озера Герешаска на Рахівщині поділились у мережі Фейсбук. У цю пору воно виглядає надзвичайно казковим та таємничим.

Відеокадрами унікального гірського озера Герешаска на Рахівщині поділились у мережі Фейсбук. У цю пору воно виглядає надзвичайно казковим та таємничим.

Вражаюче відео зачаровуючої гірської водойми, яка у цей час - фантастичного бірюзового кольору, розмістили у групі Небайдужа Рахівщина

Таке о.Герешаска рідко можна побачити, - йдеться  у дописі Дімон Фішерюк

Довідково:

Герашааська (інша назва — Догя́ска, Ораті) — високогірне озеро в Українських Карпатах, у межах Рахівського району Закарпатської області. Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення (згідно з рішенням Закарпатського облвиконкому від 23.10.1984 року, № 253, з площею 1,35 га, де воно фігурує як «Озеро Герешавське». Відповідальною за охорону об'єкта є Косівсько-Полянська сільська рада.

Озеро лежить на дні льодовикового кару, при північно-східному схилі гори Догяска (1761 м), що у масиві Свидовець, на висоті 1577 м над р. м.

Довжина озера — 125 м, ширина — 110 м, площа — 1,2 га, глибина — до 1,2 м. Улоговина має форму неправильного прямокутника, обмежена широким моренним валом. Північні береги заросли осокою. Живиться переважно сніговими водами. Температура води влітку низька (у червні +10 °C, +11 °C). Водоростей мало, з фауни найпоширеніші мікроскопічні ракоподібні.

В озері бере початок річка Косівська.

Найближчі населені пункти: село Чорна Тиса, село Косівська Поляна.

Нагадаємо, "Це шедевр!": на Закарпатті водій маршрутки під псевдонімом "Глазовий" укотре "задав жару" своїми талантами (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Зловмисники допомагали українським чоловікам уникнути військової служби: розкрито спецоперацію СБУ
Читайте на ГК:На скелі лежали “легені”: рідкісна знахідка в Карпатах сколихнула мережу (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата: закарпатці провели захисника в останню дорогу (ФОТО)