1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Невдачі Путіна не означають, що він мудро відступить": Глава Генштабу Британії готується до війни з РФ

104

Прем'єр-міністр Борис Джонсон, у свою чергу, закликає західних союзників готуватися до довгої війни в Україні.

"Невдачі Путіна не означають, що він мудро відступить": Глава Генштабу Британії готується до війни з РФ

Перед Великобританією стоїть завдання створити армію, здатну перемогти Росію на полі бою, заявив новий глава Генштабу країни генерал Патрік Сандерс, пише газета Independent у неділю, 19 червня.

"Зараз дуже необхідно створити армію, здатну боротися разом з нашими союзниками і перемогти Росію в бою", - написав Сандерс своїм підлеглим після того, як на початку тижня змінив на посаді голови генерального штабу військ Великобританії генерала Марка Карлтона Сміта. За словами Сандерса, російське вторгнення в Україну виокремлює основну мету британської армії - "захистити Велику Британію, бути готовими боротися і перемагати у війнах на суші". "Ми - покоління, яке має знову підготувати армію до війни у ​​Європі", - додав він.

Сандерс нагадав, що він є першим начальником Генштабу з 1941 року, який прийняв командування армією на тлі війни в Європі за участю континентальної держави. У 2021 році уряд у Лондоні опублікував плани скорочення регулярної армії, знизивши цільову чисельність з 82 000 до 72 500 осіб до 2025 року, зазначає The Independent. На той момент регулярна армія Великобританії налічувала близько 76 500 солдатів, пише видання. 

Прем'єр-міністр Джонсон закликає готуватися до довгої війни Напередодні прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон опублікував статтю в газеті Sunday Times, у якій заявив, що "грандіозний імперський задум Путіна щодо повного завоювання України зазнав краху". 

"На жаль, невдачі Путіна не означають, що в нього вистачить мудрості відступити. У своїй ізоляції він все ще думає, що повне завоювання можливе. Боюся, нам треба готуватися до довгої війни, оскільки Путін вдається до кампанії на виснаження, намагаючись жорстокістю стерти Україну з лиця Землі", - написав Джонсон. 

За його словами, результат війни залежатиме від того, чи зможе Україна зміцнювати свій захист швидше, ніж Росія нарощуватиме свої потужності для атаки. Джонсон - про чотири кроки для допомоги Україні Британський прем'єр також перерахував чотири кроки, які мають зробити союзники, щоб допомогти Україні закінчити війну на умовах Києва. По-перше, пише Джонсон, необхідно передавати Україні нові озброєння швидше, ніж Росія нарощуватиме свої можливості. Це, зокрема, стосується тренування українських солдатів. Великобританія із союзниками планують навчати до 10 тисяч солдатів кожні 120 днів, повідомив Джонсон.

Другий пункт – це фінансова допомога Києву, покликана "зберегти життєздатність української держави". Кошти необхідно передавати для виплат зарплат, управління установами та початку реконструкції інфраструктури країни, упевнений глава британського уряду. 

По-третє, необхідно налагодити альтернативні маршрути українського експорту, замість заблокованих Росією портів у Чорному морі. По-четверте, союзники повинні досягти розблокування цих портів. 

"Все це вимагатиме рішучих зусиль з боку Великобританії та наших союзників, які триватимуть місяці та роки", - підсумував Джонсон.

 Джерело: Російська служба DW 

Нагадаємо. наслідки руйнувань: окупанти "гатили" із мінометів по місту на Сумщині (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber