1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Компанія Нафтогаз примусово приєднає до себе жителів 15 областей України за новим тарифом: Закарпаття в їх числі

1779
Суспільство Закарпаття

Жителів цих областей переводять на обслуговування в Нафтогаз і новий тариф на газ.

Компанія Нафтогаз примусово приєднає до себе жителів 15 областей України за новим тарифом: Закарпаття в їх числі

Компанія Нафтогаз примусово приєднає до себе жителів 15 областей України. До 1 червня більшість із них обслуговували обласні постачальники, які працювали під брендом "Твій Газзбут". Проте ці компанії втратили можливість виконувати функції з постачання газу. Через це з 1 червня їхніх клієнтів в обов'язковому порядку перевели на обслуговування до так званого постачальника останньої надії (ПОН), в якого вже буде інший тариф на газ. Роль ПОН в Україні покладена на компанію Нафтогаз.

Про це йдеться на сайті консультаційного центру для населення "Газправда".

Про революційні зміни, що сталися на вітчизняному ринку постачання газу, розповідає видання ГазПравда.

Отже, відразу 15 обласних газових компаній втратили змогу виконувати функції з постачання газу своїм споживачам. Відповідно, абоненти цих компаній атоматично переводяться під юрисдикцію ПОН.

"Якщо постачальник газу побутовим споживачам (домогосподарствам) більше не може виконувати свою функцію, то такі клієнти не залишаються без газу. Нафтогаз, як визначений державою "постачальник останньої надії", в таких ситуаціях приходить на допомогу, стає постачальником і забезпечує потреби українських домогосподарств", - йдеться у повідомленні.

Клієнтам навіть не доведеться наносити візит в офіси обласних компаній, аби розірвати з ними договори: усе відбудеться автоматично. Єдине, що їм потрібно зробити, аби остаточно розірвати стосунки зі своїми, тепер уже колишніми, постачальниками – сплатити свої борги перед ними за травень і попередні місяці.

А далі, із червня, для них уже почнеться нова епоха – ера стосунків з ПОНом. Загалом під начало Нафтогазу переходить 8,8 млн домогосподарств. Таким чином, Нафтогаз поповнився в одну мить майже 9 мільйонами нових абонентів.

Припиняють свою роботу компанії, що працювали під спільним брендом "Твій Газзбут" у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

У цій ситуації споживачам обов'язково треба вчасно передати показники лічильників за травень, аби підвести жирну риску під своїм споживанням від облгаззбутів. Адже у червень вони вступають із новим тарифом на газ.

Яким буде новий тариф на газ для споживачів ПОН?

А от тут починається найцікавіше. "Законні" побутові клієнти Нафтогазу, які раніше уклали з ним договори щодо постачання газу, продовжують отримувати газ за ціною минулого опалювального сезону – по 7,96 грн/кубометр.

А от щодо заново приєднаних споживачів, наразі достеменного тлумачення немає. За умовами, які були визначені ще до війни, вартість газу для клієнтів ПОН формується з урахування ринкової ціни і щомісяця може змінюватись. І однозначно – вона буде вищою за 7,96. Хоча гіпотетично може бути й нижчою, якщо ринкова ціна на газ впаде до рівня літніх цін 2020 року. Але, зважаючи на теперішню ситуацію на європейському газовому ринку (а ми купуємо газ саме звідти), вона може бути лише вищою, причому суттєво.

Та все ж, нові клієнти матимуть змогу розраховуватись за газ за ціною 7,96. Щоправда, для цього вони мусять укласти договори з новим постачальником. Адже, судячи з оприлюдненої інформації, автоматично їх лише підпорядкують Нафтогазу, а от на нові ціни "автомата" не буде - доведеться переходити самим.

"Нафтогаз України» очікує, що найближчим часом ці клієнти будуть переведені на стандартні контракти з компанією, аби ціна для споживачів "останньої надії" стала 7,96 грн/куб. м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки). Тобто новим споживачам, які автоматично перейшли до ПОНу, варто самостійно укласти повноцінні угоди з Газопостачальною компанією "Нафтогаз України", - уточнили в повідомленні.

Причому зробити це слід буде, очевидно, упродовж червня, аби вже в липні не отримати платіжки за газ із космічними цифрами.

Нагадаємо: ЄС не планує запровадження ембарго на газ РФ

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber