1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

"Не тільки Дрогобич, а й Стара Сіль, Трускавець...": у мережі показали архівну світлину давньої солеварні в Україні (ФОТО)

27.05.2022 12:15 Суспільство

На фото солеварня у місті Долина (Івано-Франківська область).

На фото солеварня у місті Долина (Івано-Франківська область).

На фото солеварня у місті Долина (Івано-Франківська область). Світлину оприлюднив у мережі Фейсбук Ігор Губіліт

За словами автора посту, наразі Україна відчуває брак солі. Вона практично знакла з полиць українських супермакетів та магазинів через те, що найбільше підприємство з видобутку солі в Україні та Європі не може нормально функціонувати через військові дії.

Всі звернули свій погляд ще на одну діючу солеварню в Дрогобичі. Вона, на жаль, не зможе забезпечити потреби всієї країни і можливо навіть Львівської області.

Але в давні часи не лише Дрогобич виробляв сіль, а й Стара Сіль, Дрогобич, Трускавець, Стрий, Болехів, Долина, Космач, Косів, Солотвин, .... (і ще десятки населених пунктів). Можливо настав час відродити хоча би частину цих солеварень. Вони можуть бути як промисловими так і туристичними об'єктами.

На фото солеварня у місті Долина (Івано-Франківська область), вона вже десятки років на балансі якогось міністерства, яке довело її до руїни і не хоче передавати місцевій владі, яка неодноразово просила і вимагала передати. Можливо настав час!? Адже навіть одна з версій походження назви Галичина із грецької "сіль" - αλάς (галас), - пише автор.

Нагадаємо, продовольчий колапс: у магазинах Закарпаття у дефіциті звичайна сіль

Читайте на ГК:У сусідній області затримали громадянина РФ: СБУ вилучила зброю та боєприпаси (ФОТО)
Читайте на ГК:«З міркувань безпеки»: У сусідній області мер закликає жителів не виходити з дому або виїхати з міста до 9 травня (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Франківщині чоловік пограбував та замкнув у будинку переселенку з трьома дітьми
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська