1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті відкрили ще один реабілітаційний центр (ФОТО)

938
Суспільство Новини Мукачева

Активісти відремонтували приміщення і відкрили тут оздоровчо-реабілітаційний спортивний центр.

Ідеолог цього руху й ініціатор створення структури - Василь Чигринський.  Керує діяльністю центру Ольга Бриль.

У приміщенні вже розпочалися заняття з дітьми у чотирьох групах – важкої атлетики, пауерліфтингу, греко-римської боротьби, красфіту (функціональні тренування). Займається з підлітками Ерік Сірмай, сам колишній учасник бойових дій у 2017-2019 роках під Маріуполем, Воловахою, Гранітним. Окрім цього, він опікується притулком для біженців, де зараз знаходиться 45 осіб.

“Дехто з них у досить важкому психологічному стані,- ділиться з Голосом Карпат “комендант”. – Їм кваліфіковану допомогу надають фахівці.”

Месиж реабілатаційного центру “У здоровій державі  – здоровий дух”.

“Наші діти не повинні тинятися по вулицях та підвалах, а мають займатися чимось корисним,- каже виданню Ольга Бриль. – Стараємося залучити до нас якнайбільше підлітків, насамперед з сімей, де чоловіки перебувають на фронті, щоб вони були спокійні – їх нащадки в надійних руках. Це найкраща мотивація для підтримки бойового духу.”

Сприяють успішній діяльності центру різноманітні волонтерські організації, колишні й теперішні бійці “Азову”, зарубіжні меценати. Зокрема, надають необхідну підтримку благодійники з Великобританії та Словенії. Днями активісти центру, який назвали “Кельт”, встановили тісні зв’язки з Берегівським благодійним фондом соціальної допомоги, яким керує Володимир Рогоза. Частий гість тут і колишній учасник бойових дій у Хорватії, майор у відставці, берегівчанин В’ячеслав Карнаухов. Навідуються сюди й поранені бійці легендарної бригади, які зараз перебувають на лікуванні в Мукачівському госпіталі. 

“Найближчим часом плануємо відкрити оздоровчу групу для жінок, переважно дружин наших воїнів,- продовжує свою розповідь Ольга Бриль.- Їм теж потрібно відволіктися від буднів, поспілкуватися, поділитися проблемами.”

Мають намір відкрити тут і невеличку картинну галерею з робіт колишніх добровольців, перші експонати вже з’явилися. Окремі з них створив Ерік Сірмай.

“Малювання заспокоює, дозволяє зібратися з думками, відволікає”,- відверто зізнається молодий чоловік.

Реабілітаційно - оздоровчий центр “Кельт”  у Мукачеві набирає обертів. Тут же працює однойменний волонтерський штаб координації допомоги переселенцям.

Нагадаємо, у Мукачеві напали на чоловіка та пограбували йогоЧитайте також: