1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті від укусу комахи померла жінка (ВІДЕО)

571 Суспільство Новини Мукачева

З настанням теплої пори року, почастішали виклики «швидких» з приводу алергічних реакцій на укуси комах.

На Закарпатті від укусу комахи померла жінка (ВІДЕО)

Зазвичай укуси бджіл та ос не становлять особливої ​​небезпеки – біль і почервоніння швидко проходять. Однак, для людей, які страждають алергією на бджолину отруту, укус комахи може стати реальною загрозою для життя.

Цього тижня, в Мукачівському районі, внаслідок укусу комахи померла 38-річна жінка. На жаль, родичі звернулись по медичну допомогу вже запізно. про це інформують на сторінці 103 Закарпаття.

Щоб унебезпечити себе і своїх рідних від ризиків розвитку життєвонебезпечних ускладнень потрібно дотримуватись простих рекомендацій про які розповідає лікар Андрій СЕМЕДІЙ:

Найпоширеніші алергічні реакції:

Кропив’янка (локалізована) – це поява на шкірі висипань. Вони схожі на опік кропивою (звідси і назва), мають симетричний характер і сильно сверблять. Висип виражається у вигляді пухирів. Вони бувають різного розміру та форми. Набряк у місці укусу нічим не відрізняється від набряку при відсутності алергії. Якщо висип поширюється на все тіло, тоді це генералізована кропив’янка – важчий стан, який може стати передвісником ускладнень.

Набряк Квінке – гостре алергічне захворювання, яке характеризується виникненням масивного набряку шкіри, підшкірної жирової клітковини та слизових оболонок. Найчастіше опухають м’які тканини обличчя – губи, повіки, щоки. Перехід набряку на шию небезпечний розвитком набряку гортані – смертельно небезпечного стану, при якому повністю перекриваються верхні дихальні шляхи. У такому випадку, смерть настає протягом декількох хвилин від задухи.

Анафілактичний шок – найсильніша імунна реакція організму на алерген. При цьому уражаються шкірні та слизові оболонки, а також травна, дихальна та серцево-судинна системи: протягом кількох хвилин у постраждалого знижується артеріальний тиск, частішає пульс, поширюється висип по всьому тілу. Шкірні покриви стають блідими, з’являється холодний липкий піт. Результат анафілактичного шоку – смерть від гострої серцево-судинної недостатності, але тільки в тому випадку, якщо пацієнту не надати допомогу.

Нагадаємо, 15-річна дівчинка з простріленими ногами вивезла з Попасної чотирьох ранених дорослих.

Читайте також: