1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегівській громаді запрацює система електронних карток для надання соціальної допомоги

30.04.2022 19:00 Суспільство

Пілотний проєкт «Соціальна картка» Берегівської громади днями представили учасникам процесу роздачі товарів.

Пілотний проєкт «Соціальна картка» Берегівської громади днями представили учасникам процесу роздачі товарів.

Адміністрація Берегівської територіальної громади отримала від розробників комп’ютерну програму, яку створили для прозорого та справедливого розподілу гуманітарної допомоги серед малозабезпечених родин та вимушених переселенців.

Шляхом використання пластикової картки буде створена база даних тих, хто звертається за допомогою, їхня реєстрація та фіксація потреб. Строк дії соціальної картки – три місяці, після чого її потрібно буде оновити.

Голова Берегівської територіальної громади Золтан Бабяк ознайомив з перевагами цієї системи й очільників сусідніх громад.

«Для нас важливо, щоб наші колеги створили прозору систему розподілу гуманітарної допомоги та зробили її максимально справедливою. Війна може тривати ще довго, тому ми повинні забезпечити прозорість, справедливість та сталість», – наголосив Золтан Бабяк.

Ініціювала запровадження електронної системи соціальних карток для розподілу гуманітарних товарів Берегівська районна організація Мальтійської служби допомоги.

«Берегівська районна організація Мальтійської служби з самого початку виступила з ініціативою запровадження системи соціальних карток у краї, адже кількість гуманітарної допомоги вичерпна і не можна дозволити, щоб хтось отримував її в кількох місцях, а хтось узагалі не мав до неї доступу. Саме тому важлива ця система», – пояснив голова організації Янош Макук. «Я радий, що голова Берегівської територіальної громади підтримав цю ініціативу і взявся за реалізацію проєкту. Дуже важливо, що до системи долучаться кілька організацій, адже так ми зможемо допомагати одне одному в роботі», – додав він.

У презентації взяв участь і голова Пийтерфолвівської територіальної громади Йосип Оросі, який повідомив, що вони теж прагнуть скористатися згаданою ініціативою.

«Ми розуміємо, що завдяки цій системі розподіл гуманітарної допомоги серед переселенців буде прозорим і це полегшить нашу роботу. Наразі виникає питання стосовно її застосування для надання допомоги місцевому населенню. Для цього треба буде долучити до системи благодійні та церковні організації, адже ми маємо право надавати підтримку лише вимушеним переселенцям. Сподіваюся, нам вдасться домовитися з організаціями», – зазначив Йосип Оросі.

Золтан Бабяк повідомив, що програму безкоштовно нададуть для використання й іншим територіальним громадам, але для цього їм треба буде ще замовити пластикові картки та апарати для їхнього зчитування. «На мій погляд, можна залучити до цієї роботи Асоціацію

«Об’єднання прикордонних органів самоврядування Закарпаття». Спільно з керівництвом організації шукати джерела фінансування. Ми вже готуємо працівників нашої адміністрації для роздачі карток, а також вивчаємо плюси та мінуси цієї системи», – зазначив Золтан Бабяк.

Кожна родина, яка мешкає на території Берегівської територіальної громади, зможе отримати таку соціальну картку. Їхня роздача почнеться найближчим часом.

Джерело.

Нагадаємо, Закарпатські правоохоронці влаштували дітям-переселенцям вражаючу екскурсію до Карпатського "Морського ока" (ФОТО)

Читайте на ГК:“Мама хоче закрити його від усього світу”: на Закарпатті на світ з'явилося “дитинча” з обличчям у формі серця (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська