1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Як живеться вимушеним переселенцям у безкоштовному хостелі у Виноградові (ВІДЕО)

07.04.2022 13:45 0 Суспільство Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Уже 2 тижні, як вимушені переселенці отримали безкоштовне житло у хостелі благодійного фонду “Виноградів”. Виноградівці з вулиці Студентська заходять знайомитися зі своїми новими сусідами. З 25 березня тут знайшли свою нову домівку 14 вимушених переселенців.

Це і 83-річний Віктор Іванович з Лисичанська, 8-річна Машенька з Харківщини, сестри-двійнята Катерина і Єлизавета з Краматорська, пенсіонерка пані Людмила з Лиману в Донецькій області.

Приміщення колишнього кафе і салону краси належить місцевому підприємцеві Ігорю Брондзу. Чоловік сам запропонував цю локацію безкоштовно, якщо хтось зможе вдихнути життя у пустуючі комерційні площі. Потрібні були ремонти, меблі і команда, яка зможе все облаштувати. 

Василь Кіш розповідає:

Було відчуття, що це найважливіше зараз – організувати житло для вимушених переселенців. Люди, рятуючи сім’ї від бомб та обстрілів, покинули все і шукають прихисток на Закарпатті. Тому тільки-но міський голова Степан Бочкай підтвердив можливість передати комплекти шкільних ліжок та білизни, під патронатом благодійного фонду “Виноградів” ми взялися за цю роботу.

Облаштування хостелу прискорилося завдяки фінансовій допомозі з-за кордону через сервіс жертвування коштів від людей з усього світу. Але і тут, у Виноградові знайшлося дуже багато благодійників, які своєю працею та матеріальними ресурсами долучилися до цього проекту. Хочемо відзначити їх тут:

Ігор Брондз, автор ідеї та власник приміщення

Василь Кіш, реалізація проекту

Виноградівська міська рада, надала ліжкомісця, вивіз ТПВ

Гуманітарний штаб Андрія Жупанина, постільні комплекти, пледи

Роман Мешко, ремонт комунікацій (вода, електрика)

Іван Роспопа та його команда, перевезення, розвантаження меблів

Юрій Довбак, надав дивани, шкафи, меблі для кухні, посуд

Вячеслав Кус, доступ до інтернетута багато інших людей, які допомогли вживаною побутовою технікою, столом і стільцями, шторами, лінолеумом тощо.

Усім вам дякуємо! ГБФ “Виноградів” продовжує збір коштів для допомоги постраждалим від війни переселенцям у Закарпатті. Також ми готові розглянути можливості для реалізації подібних проектів з організації безкоштовного житла для переселенців.

Фото Олег Немченко

Нагадаємо, Дорогу "Львів – Самбір – Ужгород" частково перекрили

Читайте на ГК:«Вони могли бути дорожчими за будинки»: плантацію унікальних рослин вирощує закарпатець (ФОТО)
Читайте на ГК:Перехоплює дух від побаченого: мало хто знає про унікальну локацію на Виноградівщині (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Захисник з Виноградівщини востаннє відправляється до рідного дому: мешканців громади просять долучитись до гідної зустрічі

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська