1. Новини Закарпаття
  2. >

Українці мають сумнів у "дружності" щонайменше двох держав ЄС – опитування

20.03.2022 19:09 Суспільство

Громадяни України вважають однозначними ворогами Білорусь та Росію, а друзями – практично всі держави ЄС, про які їх питають, але щодо Угорщини та меншою мірою Німеччини результати опитування різні.

Громадяни України вважають однозначними ворогами Білорусь та Росію, а друзями – практично всі держави ЄС, про які їх питають, але щодо Угорщини та меншою мірою Німеччини результати опитування різні.

Про це свідчать результати репрезентативного опитування громадян України, оприлюднені соціологічною групою "Рейтинг".

Щодо ставлення до Росії є абсолютний національний консенсус. Першу 95% громадян вважають "однозначно ворожою", ще 3% - "скоріше ворожою", ще по 1% обрали відповіді "нейтральна" та "важко відповісти". Білорусь 52% та 32% вважають "однозначно" та "скоріше" ворогом.

Серед друзів України у часи війни лідерство впевнено обійняла Польща – 79% назвали її "однозначно дружньою", ще 17% "скоріше дружньою" (сумарно 96%)

Серед інших західних союзників українці виділили Литву, Британію, США (85%, 86%, 88% назвали їх "дружніми", 0%, 1%, 2% - "ворожими", відповідно).

Усі інші держави ЄС на НАТО що фігурують в опитуванні, також мають значну перевагу позитивного ставлення, але дві держави ЄС вирізняються із загалу.

Найбільшими є проблеми у ставленні українців до Угорщини. 12% вважають її ворожою державою, 45% - дружньою (в тому числі лише 13% - "однозначно дружньою"). Варто зауважити, що в Угорщині теж є неоднозначне ставлення до України. Як повідомляла ЄвроПравда, чверть виборців правлячої партії Угорщини звинувачують у війні Україну.

Суттєво кращим, але теж небезпроблемним є ставлення українців до Німеччини. 6% назвали її ворогом, 57% вірять, що вона є другом, 33% вважають нейтральною. Як повідомлялося, Німеччина розглядає можливість надання Україні додаткової зброї, однак канцлер Шольц називає неприпустимими образи і напади на росіян.

Нарешті, українці мають сумнів у дружності Грузії – у це вірять лише 54%, 6% вважають ворогом. Детально про походження цих проблем – у статті "Не моя війна". Як влада Грузії не захотіла підтримувати Україну в часи російської агресії.

Нагадаємо, Біженці з України можуть працювати в Чехії без отримання дозволу з наступного тижня.

Читайте на ГК:«Хто не був на фронті, вони на фронті будуть»: Зеленський зробив заяву про мобілізацію в Україні
Читайте на ГК:Астрологи розповіли цікаві факти про кожен знак зодіакального кола
Читайте на ГК:Українців просять бути обережними: у одній з соцмереж орудують шахраї
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська