1. Новини Закарпаття
  2. >

"Зима їм не страшна": гриби у Карпатах можна знайти і в засніжену пору (ФОТО)

04.02.2022 10:35 0 Суспільство
 

Гриби можна збирати навіть взимку. Про це йдеться на сторінці Карпатського біосферного заповідника // Carpathian Biosphere Reserve у мережі Фейсбук.

Так, навіть в зимовому лісі на стовбурах дерев, а також на повалених деревах і пеньках ростуть гриби. Їх не є багато, але їх не лише здавна збирали, але навіть і вирощували. Всі вони смачні, і їх цікаво та легко збирати.

Які гриби можна збирати в холодну пору:

глива звичайна (Pleurotus ostreatus);

опеньок зимовий (Flammulina velutipes);

іудине вухо (Auricularia auricula-judae);

губка березова (Fomitopsis betulina).

У Європі плодові тіла цих грибів формуються з пізньої осені до весни. Тому зимові прогулянки в ліс не лише приємні, а і корисні. Глива (Pleurotus ostreatus) є одним із найбільш популярних дикорослих грибів, який вирощують у комерційних цілях у всьому світі. Вперше його почали культивувати в Німеччині під час Першої світової війни.

Гливу можна знайти в будь-якому листяному лісі. Вона селиться на лежачих сухостійних та ще живих деревах – буках, грабах, яворах, вербах та тополях. Їх краще збирати молодими, бо в міру старіння гриба м’якоть стає жорсткою та неприємною на смак.

Опеньок зимовий (Flammulina velutipes) віддає перевагу м'якій деревині - вербі і тополі, але зростає і на ясені, в’язі, вільсі та грабі. Це чудовий їстівний гриб. Широко культивується в Японії, Індії, Китаї, Кореї, В’єтнамі та в Угорщині. В магазинах його можна купити під назвами: енокітаке, енокі, футу. 1993 році гриб був відправлений у космос на космічному човнику і таким чином став першим грибом, розвиток якого вивчали у космосі.

Аурикулярія вухоподібна, також іудине вухо (Auricularia auricula-judae) – оселяється на мертвих або ослаблених гілках, стовбурах, пнях бузини.

Гриб цінується на Далекому Сході і вирощуються штучно приблизно з 600 року н. е. Аурикулярія є обов'язковим інгредієнтом китайського супу "Чорний гриб".

Страви з цього гриба у Китаї вважаються лікувальними. Можна вживати і в салатах та виготовляти смачні конфети. Губка березова (Fomitopsis betulina) росте на відмерлих стовбурах та живих березах, спричиняючи гниль серцевини. Цей гриб збирається людиною з дуже давніх часів. Дві кульки з цього гриба, нанизані на шкіряній стрічки, знайшли серед речей Етці – людини, що жила 5300 років тому в Тіролі.

Оксамитова зрізана поверхня плодового тіла у давнину традиційно використовувалася як ремінь для обробки країв на бритвах. У Німеччині та Скандинавських країнах з нього готують чай, який має виражену протизапальну дію та пригнічує ріст пухлинних клітин.

Нагадаємо, керівництво області перебуває з робочою поїздкою в Угорщині

Читайте на ГК:На Закарпатті судитимуть ще трьох колаборантів, які співпрацювали з ворогом
Читайте на ГК:«Мене бісить наратив «Людолови з ТЦК! Ухилянти з ТЦК! Псують піксель…»: головний сержант «Вуйко» про війну та ставлення до ТЦК (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Банальна перевірка врятувала від незліченної кількості смертей: на Закарпатті інформують про рейд у багатоквартирних будинках

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська