1. Новини Закарпаття
  2. >

З квітня антибіотики в Україні продаватимуть лише за електроним рецептом

28.01.2022 08:54 Суспільство

Навесні в Україні запроваджується електронний рецепт на антибіотики. Це допоможе запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів, сподіваються у МОЗ. Призначити антибіотик може лише лікар.

Навесні в Україні запроваджується електронний рецепт на антибіотики. Це допоможе запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів, сподіваються у МОЗ. Призначити антибіотик може лише лікар.

Починаючи з 1 квітня 2022 року в Україні антибіотики продаватимуть винятково за електронним рецептом. Про це у четвер, 27 січня, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

За його словами, призначити антибіотик зможе лише лікар. В електронному рецепті ліки призначатимуться за діючою речовиною із зазначенням її лікарської форми та дозування. Крім цього, лікар також зазначить у рецепті спосіб застосування та тривалість прийому.

Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з ним. Проте для отримання електронного рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров'я. Така ж умова діє і для аптек та медичних закладів – необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров'я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та продажу ліків за електронними рецептами.

Фахівці наголошують, що жорсткіший контроль за обігом антибіотиків важливий для подолання проблеми антибіотикорезистентності – стійкості бактерій до антибіотиків. Експерти ООН визначили цю проблему однією з глобальних загроз – на одному рівні зі змінами клімату. Фахівці застерігають: якщо не вжити запобіжних заходів, щорічна смертність через стійкі до ліків бактерії може сягнути 10 мільйонів людей до 2050 року.

Джерело: Українська служба DW

Читайте на ГК:В Україні різко впали оптові ціни на пальне: де і скільки коштує заправити авто
Читайте на ГК: Чи візьмуть російські війська Луганську та Донецьку області - Арестович оцінив шанси окупантів
Читайте на ГК:Астрологи назвали три знаки, яким пощастить з грошима наступного тижня
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська