1. Новини Закарпаття
  2. >

В українських лікарнях розпочали вести облік Антибіотиків - МОЗ

13.01.2022 20:28 Суспільство ВАЖЛИВО

Під облік потрапили 29 антимікробних препаратів.

Під облік потрапили 29 антимікробних препаратів.

З 1 січня цього року українські лікарні, які надають стаціонарну медичну допомогу, розпочали облік загального споживання 29 антибіотиків.

Про це інформує пресслужба відомства у четвер, 13 січня.

«З 1 січня 2022 року заклади охорони здоров'я, які надають стаціонарну медичну допомогу, почали вести облік загального споживання антимікробних препаратів – лише 29 лікарських засобів. Це дозволить побачити, скільки антибіотиків (і яких саме) призначають лікарі пацієнтам у стаціонарних відділеннях, та оцінити виправданість таких призначень, забезпечити контроль за внутрішньолікарняними інфекціями та зменшити строки перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні», - сказано в повідомленні.

Також ведеться підготовка до запровадження відпускання лікарських засобів за електронними рецептами. З квітня 2022 року заплановано старт продажу та виписки електронних рецептів на зареєстровані в Україні антибактеріальні (протимікробні) лікарські засоби.

Для того щоб отримати антибіотик, слід виконати певний алгоритм:

Пацієнт звертається до свого лікаря, лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров'я (ЕСЗ).Також лікар надає пацієнтові номер рецепту та інформацію про лікарський засіб,далі пацієнту слід звернутися до аптечного закладу, підключеного до ЕСЗ, та повідомити номер рецепту.Фармацевт за цим номером побачить, що саме призначив лікар та зможе здійснити продаж ліків.

У МОЗ кажуть, що не знають, скільки реально антимікробних препаратів приймають українці, однак є аналіз трендів: у 2020 році загальний обсяг усіх продажів та закупівель таких препаратів перевищив 6,4 млрд. грн. Це на 40% більше, ніж у 2018 році. Зросли також обсяги продажу таких препаратів в аптеках: із 3,26 млрд грн у 2018 році до 4,36 млрд грн – у 2020-му.

Нагадаємо, на Закарпатті закупили ліки для хворих на рідкісне захворювання.

Читайте на ГК:Зруйновані будинки, залізнична підстанція, жертви: показані фото із наслідками ворожих обстрілів на Донеччині (ФОТО)
Читайте на ГК:Системи HIMARS вже прибули на бойове патрулювання
Читайте на ГК:"Укрпошта" вводить в обіг нову поштову марку(ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська