1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті закупили ліки для хворих на рідкісне захворювання

12.01.2022 22:00 Суспільство

Вартість ліків для таких громадян поза програмою складала би 30 тисяч гривень.

Вартість ліків для таких громадян поза програмою складала би 30 тисяч гривень.

На Закарпатті за обласною програмою закупили ліки для орфанних хворих на акромегалію. 

Про це у своєму Фейсбуці повідомила ендокринолог, депутатка Закарпатської облради Ольга Олексик.

"Мешканці Закарпаття, котрі страждають на акромегалію (рідкісне захворювання, яке є одним з найважчих з переліку нейроендокринних) отримали доступ до довгоочікуваного лікування. Необхідні ліки (аналоги соматостатину пролонгованої дії) вже придбано, і вони надійшли до відділення ендокринології Обласної клінічної лікарні ім А. Новака, де хворі можуть їх отримати відповідно до показів, за направленням ендокринолога чи сімейного лікаря" - повідомила вона.

За її словами, це стало можливим коштом виконання Обласної програми забезпечення жителів області, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2021–2025 роки.

Наразі лікарі повідомляють про таку можливість пацієнтів , що стоять на диспансерному обліку в містах і районах області.

"Нагадаю, що закупівля ліків для пацієнтів хворих на акромегалію можлива лише коштом вищеназваної Обласноі програми, або аналогічних місцевих програм, оскільки МОЗ не передбачило в централізованих закупівлях необхідні препарати соматостатину для пацієнтів з акромегалією, які є надзвичайно дороговартісними для пересічних громадян (біля 30 тис грн)." - відзначила вона.

Також зазначається, що Закарпаття наразі єдина область в Україні, де усі без винятку пацієнти з діагнозом "акромегалія" отримали доступ безкоштовних якісних ліків, які діють на безпосередню причину даного захворювання.

Довідка:

Акромегалія – захворювання, яке входить до переліку орфанних (рідкісних) і є одним з найважчих нейроендокринних захворювань, яке обумовлене хронічною надлишковою секрецією гормону росту, характеризується патологічним, диспропорційним ростом кісток, хрящів, м’яких тканин і внутрішніх органів, а також порушенням функціонального стану серцево-судинної, легеневої систем, периферичних ендокринних залоз, обміну речовин.

Хвороба призводить до ранньої інвалідизації та смертності в разі відсутності адекватного лікування.

Читайте на ГК:Покупки під час війни: лісгосп на Закарпатті купив авто за 1,6 млн грн
Читайте на ГК:Закарпатські енергетики звернулися до краян із повідомленням щодо надзвичайної небезпеки
Читайте на ГК:На Західному кордні без змін: знову спроба контрабанди через кордон