1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Перед Різдвом на Перечинщині роздавались потужні розряди. Небо світилося (ВІДЕО)

07.01.2022 10:00 0 Суспільство ВАЖЛИВО Автор: Голос Карпат

Не зважаючи на здорожчання піротехніки й ряд заборон із її використання, охочих "постріляти", зокрема, на свята є чимало.

Увечері, 6 січня, після вечері, у селі на Перечинщині гуркіт від феєрверків змусив людей повибігати на двори. За словами місцевих, гриміло так, мовби стріляли із автоматів.

–Надворі стояв їдкий запах, а небо було усе білим від диму. Салюти лунали із різних боків. Пси роздерались, не могли заспокоїтись, – відзначає пані Маряна. – Я розумію, то новорічна традиція, але ж салюти й петарди уже заборонені. Тим паче уся піротехніка подорожчала, а наші люди і далі пускають гроші на вітер. Усі хочуть провкази якоїсь, тим паче на ці свята. Любителям «постріляти» ще й кортить похвалитись один перед одним, мовляв у мене кращі салюти й гучніше гримлять, – відзначає газдиня.

Про різдвяну традицію – постріляти петардами із нагоди чи запустити феєрверки у небо ніхто із місцевих не має нічого проти. І все ж, традиційні забави не рідко можуть стати причиною фатальних наслідків. Адже стріляють новорічною піротехнікою часто, не дивлячись на правила безпеки.

–У нас на вулиці люди тримають худобу. Не один раз від феєрверків горіли сінашіви. То ж боїмося таких салютів, тим паче на Новий рік чи Різдво, – каже Тетяна Іванівна. – Страждають від піротехніки і домашні улюбленці, – додає жінка. – Два роки тому в сусіди від вибуху петарди постраждала собака. Пес, Богу дякувати, лишився живий, але з травмованою лапою.

Передріздвяний вибух салютів дещо налякав і журналіста видання «Голос Карпат». Веселкову феєрію в небі та гуркіт, ріжучий небо вдалося відзняти на камеру. Салюти «різали» вуха, було дещо страшно це фільмувати, реально оцінюючи наскільки вони є небезпечними, хоч і дуже красивими.

Що стосується новорічних феєрверків, то пан Михайло із сусіднього району розповів нам і свої історію подібних салютів і, звісно, гірких наслідків феєричного дива.

За словами очевидця, ще у дитячі роки вони дітьми збирались перед святами на вулицю та стріляли петардами. Одного разу вирішили замість петард випробувати і «важчу іграшку».

–Малими ми дуже чудили. Одного разу, перед Різдвом, ми із хлопцями зібралися на одну із найвищих точок в селі й запустили салют із газового балона. То як рвонуло, всі знизу подумали, що страшний суд розпочався. Люди, чиї хати знаходились ближче до «місця вибуху» у шоці повибігали надвір. Газовий балон злетів у небо і вибухнув у повітрі. Небо горіло. Хтось навіть почав молитись, – розповідає Михайло. – Відтоді ми не експериментували із газовими балонами, – додає чоловік.

Нагадаємо, Мукачево запрошує на фестиваль «Червене вино» (ПРОГРАМА)

Читайте на ГК:Вісім років японського "чуда": на Закарпатті одне із міст перевтілилось в чарівного метелика (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Перечинщині ліквідували масштабну пожежу на підприємстві (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті вчителю предмета «Захисту України» вручили відзнаку командувача ОК «Захід» (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська