1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті виявлено майже 700 випадків крадіжок газу на 3 млн грн

24.11.2021 10:23 Суспільство

За 10 місяців поточного року спеціалістами АТ «Закарпатгаз» виявлено майже майже 700 випадків крадіжок природного газу на загальну суму понад 3 млн грн.

За 10 місяців поточного року спеціалістами АТ «Закарпатгаз» виявлено майже майже 700 випадків крадіжок природного газу на загальну суму понад 3 млн грн.

Це на 5% (31 випадків) більше, а ніж за аналогічний період минулого року. Станом на початок листопада, порушники уже відшкодували збитки і сплатили суму у розмірі 2,4  млн грн.

Переважна більшість порушень, а саме 545 випадки, здійснено побутовими споживачами, тобто населенням, а 142 — непобутовими. Найпоширеніші з них – несанкціоноване відновлення газоспоживання. Також фіксуються випадки незаконних врізок у газопроводи та втручання в роботу лічильників обліку газу. Виявляючи такі факти, спеціалісти діють відповідно до інструкцій.

«Деякі споживачі навіть після припинення газопостачання намагаються незаконно користуватися газом. По-перше, такі дії тягнуть за собою серйозні штрафи та відповідальність перед законом. По-друге, самовільне втручання у роботу системи газопостачання — особливо небезпечне. Такі дії можуть призвести до ситуацій із летальними наслідками», — прокоментував технічний директор АТ «Закарпатгаз» Сергій Козар.

За словами технічного директора, після виявлення протиправних дій з боку споживачів спеціалісти підприємства складають акт про порушення, припиняють постачання газу і передають матеріали на розгляд відповідної комісії. Комісія визначає суму завданих товариству збитків, а якщо споживач відмовляється її сплачувати, — справу передають до суду.

На підприємстві зазначають, що про факти несанкціонованого відбору газу можна повідомляти за номером гарячої лінії 067-817-85-22, або ж листом на адресу office@zkgas.com.ua . Це дасть змогу виявити порушника і припинити практику, коли за нечесну поведінку одних у підсумку розраховуються інші споживачі. Адже, незаконно відбираючи газ із системи, та не сплачуючи при цьому, збільшується вартість виробничо-технологічних витрат підприємства, що напряму впливає на тариф на послугу з розподілу.  Повідомлення на гарячу лінію приймаються також анонімно, - повідомляють у пресслужбі АТ «Закарпатгаз».

Нагадаємо, "На цвинтарі у сміттєвому контейнері": доля двох дітей, яких виявили на одному із кладовищ на Закарпатті (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Закарпатті проти ночі повітряна тривога
Читайте на ГК:"Привіт з Мукачева": у мережі показали, як закарпатці гатять по окупантах (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Румунія і Угорщина продовжили термін вантажних перевезень без дозволів

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська