1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Продовження 200-літньої традиції в Берегові: будьте щасливі, випускники (ФОТО)

660
Суспільство Новини Берегова

Звичай кріпити на лацканах випускників шкіл зелені стрічки започаткували 200 років тому в угорському містечку Шелменьбаня.

Тоді його називали “валейталаш”. З латині “Valete” – “Живіть щасливо”.

“Цю славну традицію вісім років тому вирішили вперше на Закарпатті відродити в Берегівській угорській тоді ще гімназії,- поділився з Голосом Карпат директор тепер уже ліцею Арпад Сабов.- Нині щороку урочисто відзначаємо цю подію і кріпимо на лацкани випускників зелені стрічки.”

Церемонія розпочалась вітальним словом керівника навчального закладу, який по-звичному звернувся до винуватців торжества не як до ліцеїстів, а гімназистів.

“Для мене ви завжди будете такими, які гордо носитимете ім’я Габора Бетлена, чиїм названо наш заклад,- наголосив Арпад Сабов.- Ви можете гордитися багатьма традиціями, якими славиться наша гімназія. З її стін вийшли знані науковці, артисти, посадовці, керівники відомих мульти-фірм. Вірю, що також поповните їх ряди. Це – майбутнє!”

Директор закликав, куди б не закинула доля сьогоднішніх випускників, аби завжди пам’ятали, звідкіля вони родом, не забували рідне місто й альма матер.

Здійснення мрій та бажань бажали своїм вихованцям класні керівники Ніколетта Петев та Жужанна Рубец.

“Перед вами терниста дорога, пройти по ній треба гідно, залишивши достойний слід у житті,”- закликали педагоги.

Привітати ліцеїстів прийшли поважні гості – Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, начальник управління освіти та культури міської ОТГ Едіта Баб’як, єпископ Закарпатської реформаторської церкви Шандор Зан Фабіан. Всі вони бажали учням гідно скласти випускні іспити, пройти відрізок, що залишився до завершення навчання достойно, з вагомими успіхами і здобутками.

“Прощання зі школою – це й певний кінець, а водночас початок дорослого життя, сповненого мрій та викликів,- акцентував Матяш Сіладі.- Постарайтесь реалізувати їх.”

Нинішнього року заклад відзначає своє 30-річчя. Шандор Зан Фабіан бажав присутнім зустріти ще не один, а з десяток таких ювілеїв. Едіта Бабяк зичила випускникам лише добра й вагомих досягнень у всьому.

У свою чергу винуватці свята щиро дякували наставникам за терпимість, надані знання, турботу, розуміння й піклування. Теплі, хвилюючі слова звучали на адресу батьків, з якими до своїх рідних звернувся кожен випускник, часом не стримуючи сліз, які навертались і на очі присутніх у залі.

На звершення ліцеїсти розгорнули барвисті стрічки зі своїми ідеалами. Це – батьківщина, чесність, віра й любов. Ці цінності вони символічно передали майбутнім випускникам.

Продовжили випускники ще одну традицію – допомагати нужденним. Вони ініціювали збирання коштів на лікування маденького Дюсіка Корокош, яке підтримали й учні інших класів. Долучилися до акції і вчителі та батьки. Кошти у скриньку встановлену перед сценою вносили і присутні в залі.

Музичний подарунок традиційно підготували випускниками педагоги закладу, які натхненно виконали популярну пісню Яноша Бровді “Вільним родився”.

Звичайно, не обійшлося і без прощального вальсу, який хлопці та дівчата виконали у двох варіантах – в національних і бальних костюмах.

   Щоб закріпити і цю традицію, вони станцювали останній і на площі перед міським Будинком культури під бурхливі оплески присутніх.

Нагадаємо, Ужгородець отримав нагороду від Президента.

Читайте також: