1. Новини Закарпаття
  2. >

Експорт кругляку, туризм та екологія: про що говорив Олег Ляшко із закарпатцями

08.10.2021 21:33 Суспільство

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко відвідав Закарпаття.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко відвідав Закарпаття.

Політик побував на Міжгірщині, де відвідав кілька локацій та поспілкувався із сотнями місцевих жителів. Одним з місць, яке обрав для зустрічі із закарпатцями політик, стало деревообробне підприємство у Міжгір'ї. Тут Олег Ляшко разом із закарпатською командою РПЛ та її керівником Дмитрієм Величко, директором та працівниками виробництва обговорили потенційні ризики відміни мораторію на експорт необробленої деревини за кордон.

Головна особливість виробництва, на якому побував політик, – у своїй роботі вони використовують повалений або хворий ліс. При цьому піддони, які виготовляє підприємство-санітар, прямують на експорт до Італії та Німеччини. Крім того з відходів тут виробляють гранули для опалення домівок закарпатців. Зараз на підприємстві працюють 34 працівники, однак у разі скасування мораторію, їх кількість може скоротитись удвічі.

- Колись у Міжгірському районі було 60 деревообробних підприємств. Сьогодні їх залишилось сім. Якщо дозволять вивозити необроблений ліс, то і ці сім будуть закриті, а сотні людей, які на них працюють, поїдуть по закордонах, - зазначив Олег Ляшко. - Крім того відновлення варварської вирубки лісів, особливо на Закарпатті, колись закінчиться екологічною катастрофою.

За його словами, держава має сприяти таким підприємствам у отриманні доступних кредитів для модернізації обладнання і створення нових робочих місць. Перейнявся Олег Ляшко і темою туризму на Закарпатті. Після відвідування скансену «Старе село» у Колочаві на Хустщині він зробив висновок, що Закарпаття як туристичний регіон значно недооцінене. За словами лідера РПЛ, багата історія є однією із родзинок Закарпаття, яка приваблює сюди тисячі гостей з усієї Європи.

Однією з проблем, на думку політика, є те, що Закарпаття досі потребує якісної туристичної інфраструктури, без якої неможливе економічне зростання регіону.

- Стримана, продумана інфраструктура, якісний сервіс, об‘єднання карпатських виробників та синергія з природною красою дадуть чудовий туристичний продукт, - зазначив він. - А це тисячі робочих місць, наповнений місцевий бюджет і мільйони задоволених відвідувачів, які полюблять Закарпаття всім серцем!

На переконання Олега Ляшка, держава має тільки створити комфортні умови для бізнесу, а підприємці, якщо їм не заважати, самі зроблять свій регіон успішним.

Читайте на ГК:Бійці 128-ї бригади знешкодили ворожу диверсійно-розвідувальну групу
Читайте на ГК:"Хотів показати, де він": Шуфрич пояснив для чого робив селфі на фоні блокпосту українських військових
Читайте на ГК:"Неймовірна сміливість та сила духу": у Мелітополі жителі голіруч йдуть на озброєних окупантів (ВІДЕО)