1. Новини Закарпаття
  2. >

Названо етапи впровадження накопичувальних пенсій

29.09.2021 14:47 Суспільство ВАЖЛИВО

Для старту введення накопичувальної пенсійної системи Верховна Рада має прийняти низку законів.

Для старту введення накопичувальної пенсійної системи Верховна Рада має прийняти низку законів.

Накопичувальні пенсії в Україні планують впроваджувати в три етапи. Про них розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє прес-служба відомства.

Перший етап передбачає введення обов'язкових пенсійних накопичень. За словами Лазебної, цієї осені парламент планує прийняти в першому читанні відповідний законопроект. Зараз є два законопроекти. 

"Це проект 2683-3, який доопрацьований Міністерством соціальної політики та зареєстрований народними депутатами у Верховній Раді, і напрацьований на базі нього групою експертів в Офісі простих рішень і результатів проект 2683-д і відповідні податкові зміни. Цей проект ще не зареєстрований, але на базі нього теж можна рухатися далі", - сказала Лазебна. 

Відзначається, що після консультацій зі Світовим банком Мінсоцполітики разом з Мінфіном опрацьовують такий режим внесків, який забезпечить обов'язкові внески від роботодавців без зростання податкового навантаження і добровільні внески від людини за принципом автозапису зі стимулюючим співфінансуванням від держави. 

На другому етапу планується введення професійних накопичувальних пенсій для тих, хто працює у важких та шкідливих умовах. Це стосуватиметься невеликої кількості людей, обсяги пенсійних коштів повністю відповідають можливостям фондового ринку, який навіть у поточному стані може задовольнити потреби в інвестуванні. 

А вже на третьому етапу планують розвивати добровільні пенсійні накопичення. Попередні кроки вимагають зміни законодавства. Але в Україні працює система добровільних пенсійних накопичень.

Сьогодні близько 900 тисяч осіб мають накопичення в 60 недержавних пенсійних фондах. За словами міністра, українці вже отримали з НПФ понад мільярд гривень додаткових пенсій.

Читайте на ГК:"З'являться в найближчі кілька місяців": Укрзалізниця стоврить новий тип вагонів
Читайте на ГК:Продаж цигарок під жорстким обмеженням: ВР "порадувала" українців черговим "сюрпризом"
Читайте на ГК:Ретроградний Меркурій приверне увагу до нерозв’язаних проблем минулого: кому зі знаків Зодіаку буде найважче
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська