1. Суспільство

Бартер або гроші: на ринках та трасах Ужгородщини торгують осінніми опеньками (ФОТО)

25.09.2021 18:00

Осінній грибний сезон і далі триває у закарпатських лісах.

Останніми днями у регіоні похолоднішало, та от погода мисливцям тихого полювання не на заваді. Ідуть по гриби навіть у дощ, запасаючись дощовиками та тепло одягаючись.

Наразі у лісах населених пунктів Ужгородщини полюють масово за опеньками. Ці гриби є надзвичайно ароматними. Хто володіє натренованим нюхом, той швидше на них зможе натрапити, кажуть мисливці тихого полювання. Шукають опеньки в яругах, у дубових, березових чи соснових лісах поряд із пнями.

Не втримати вдома і грибників Тур’я-Ремети. Найбільше грибарів у околицях населених пунктів можна зустріти наприкінці тижня. Після напруженого робочого дня, людей тягне до лісу, наче магнітом. Так і сьогодні.

Більшість грибників зрізають опеньки ножем, відділяючи верхню частину гриба від кореня. У багатьох місцях вдалося натрапити на свіжі зрізи грибів. В основному беруть молоді екземпляри, не надто перезрілі, бо вони, кажуть, як гума на смак. 

Торгують опеньками на трасах, на ринках Ужгорода й Перечина. Кілограм свіжих опеньок на ринку – від 65-70 гривень. Хтось каже: ціна висока, але не вища від магазинних. До слова, у супермаркетах 200 грамів опеньок вартують від 89 гривень.

У той же час на трасах ціна договірна. Також грибарі обмінюють смаколики з лісу на той чи інший товар – помідори або ж перець і т. п.

Зазвичай, де збирають дари лісів, у тому числі й опеньки, грибарі не зізнаються, не видаючи грибного місця. Найбільш рятівним є цьогорічний грибний сезон для малозабезпечених та пенсіонерів.

Нагадаємо, На понад 550 тисяч гривень завдали шкоди лісу у Ясінянському держлісгоспі. В тому числі у лісництвах з пралісами.

Читайте на ГК:Прикордонний Перечин та сакуроманія: одне із міст Закарпаття "вбиває сюрпризами" у цей  період (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Цвітуть "найдорожчі" лісові ягоди і є вже білі гриби: весняний феномен облетів Україну
Читайте на ГК:Човни й раритетні "амфібії" на закарпатських водоймах: що називали "гайовом" й чи були кораблі в регіоні?