1. Новини Закарпаття
  2. >

На понад 550 тисяч гривень завдали шкоди лісу у Ясінянському держлісгоспі. В тому числі у лісництвах з пралісами

25.09.2021 16:53 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

Порушення встановила перевірка Держекоінспекції у Закарпатській області. Раніше про незаконні рубки в пралісах заявляли екологи.

Порушення встановила перевірка Держекоінспекції у Закарпатській області. Раніше про незаконні рубки в пралісах заявляли екологи.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області пред’явила претензію ДП «Ясінянське ЛМГ» на відшкодування збитків, заподіяних державі через порушення природоохоронного законодавства.

Так, незаконні рубки дерев, пошкодження дерев до ступеня припинення та неприпинення росту, незадовільне або несвоєчасне очищення лісосік та суміжних з ними ділянок від порубкових решток, пошкодження та знищення лісових культур і природного підросту, проведення санітарних рубок у «період тиші» та трелювання деревини водотоками тощо у Ясінянському держлісгоспі, завдали державі збитків на суму 386 791 гривень. Тепер підприємство має їх відшкодувати у добровільному порядку.

Крім того, незаконні рубки на загальну суму 168 208 гривень, були також виявлені у межах Лазещинського, Лопушанського та Станиславського лісництв. Держлісгосп повинен відшкодувати і їх також.

Як повідомляє ДЕІ Закарпаття, на розгляд до суду направили 4 адмінпротоколи по ст. 91 КУпАП (Порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду), які свідчать, що природоохоронні порушення були виявлені на ділянках з пралісами. До адміністративної відповідальності на загальну суму штрафів 7939 гривень притягнуто 26 посадових осіб. Матеріали перевірки передали у Рахівське відділення Нацполіції Закарпаття.

Раніше про систематичні природоохоронні порушення у ДП «Ясінянське ЛМГ» заявляли, також, незалежні екологи. Цього літа Чорнотисянському лісництві держлісгоспу зафіксували суцільні санітарні рубки у «період тиші», порушення технології лісозаготівлі та трелювання водотоками річки Чорна Тиса, яка є іхтіологічним заказником місцевого значення й, одночасно, об’єктом Смарагдової мережі.

У ДЕІ ці порушення підтвердили, за що притягнули до адмінвідповідальності посадових осіб лісгоспу, а складені адмінпротоколи направили до суду.

Щодо рубок у пралісах, то наприкінці 2019 року у держлісгоспі виписали лісорубні квитки на санітарні рубки у 37-му та 41-му відділах 2-го кварталу Станіславського лісництва, де попередньо ідентифіковані квазіпраліси. Також у 2018-2019 роках у лісгоспі незаконно зрубали більше 51 га лісу, не провівши згідно закону процедури з «Оцінки впливу на довкілля».

У березні 2020 року Держлісагенство без погодження з обласним управлінням призначило новим керівником ДП «Ясінянське ЛМГ» Ігора Піпаша. До того у 2017-2020 роках він та підприємства його найближчих родичів заготовляли тут ліс. При чому, як свідчать лісорубні квитки 2020 року, ФОП Ігор Піпаш продовжував це робити вже будучи директором лісгоспу.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська