1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові дубам і липам не знайшли місце на оновленій площі. Їх зрубали (ВІДЕО)

22.09.2021 19:50 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

При чому за 10 днів до засідання виконкому Виноградівської міськради, на якому планували надати дозвіл на вирубку 26-ти дерев.

При чому за 10 днів до засідання виконкому Виноградівської міськради, на якому планували надати дозвіл на вирубку 26-ти дерев.

14 вересня у Виноградові на площі Миру вирубали кілька десятків лип і дубів. Про це повідомили мешканці, розмістивши фотографії зрубаних дерев у місцевих Фейсбук-пабліках. Також містяни опублікували і відео.

По Генеральному плану міста це "зелена зона", яку комунальне підприємство "Центр інвестицій та розвитку" Виноградівської міської ради реконструює в рамках Програми транскордонного співробітництва "HUSKROUA ENI CBC". Фінансується проєкт країною-членом Європейського Союзу - Угорщиною. В той же час на презентаційному відео проєкту дерева, подібні до вже зрубаних, є.

 

Виявилося, що на вирубку дозволу не було. Це питання лише планують розглянути на черговому засіданні виконкому міськради 24 вересня. У вже "простроченому" по факту проєкті рішення "Про надання дозволу на видалення зелених насаджень" йдеться, серед іншого, також про дозвіл зрізати "на площі Миру в місті Виноградів від вулиці О.Гандери до вулиці Перемоги" 13 лип та 13 дубів.

Чому ці дерева зрізали на 10 днів раніше і чи дійсно вони були старі та хворі, щоб їм не знайшлось місця на реконструйованій площі, має встановити Держекоінспекція у Закарпатській області. Місцеві мешканці звернулись до держустанови з проханням перевірити правомірність вирубки.

Варто додати, що Виноградову не вистачає "зелених зон". У порівнянні з нормами ДБНів зелених насаджень тут менше у 20 разів, а "зелених зон" загального користування у шість.

Майбутнє рішення про надання дозволу на вирубку дерев не єдиний, вже прострочений, документ майбутнього виконкому. Також на засіданні збираються надати дозвіл ПП "Ольга" на встановлення навісу по вулиці Станційна 2/1 (аптека), який встановили ще кілька тижнів тому.

Нагадаємо, що директора КП "Центру інвестицій та розвитку" Артура Шерегі підозрюють у розкраданні 1,5 мільйона гривень з двох грантів Євросоюзу. У тому числі того, за кошти якого реконструюють площу Миру. Крім того, він фігурує у кримінальному провадженні через ненадання публічної інформації про виконанню робіт, які здійснюються в рамках реконструкції.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська