1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Ужгородщині господарі не в силах дати раду цьогорічному урожаю яблук (ФОТО)

20.09.2021 11:37 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Цьогоріч на Закарпатті – багатий врожай яблук. І попри град у червні цього року у багатьох населених пунктах району, урожай яблук і дійсно є щедрим.

Люди радіють, що можуть запастись консерваціями на зиму із власних садів, не купуючи хімії. Із яблук готують компоти, повидла та соки. Очищені від серцевини плоди висушують і готують узвари.

Насушила цьогоріч яблук і груш і пані Надія із села Раково. Сушениці зберігає у трилітрових банках у хаті, де немає вологи.

– Щоранку іду у сад із відром та визбирую яблука. Допомагають і онуки, але найбільше їм до вподоби проріджувати сушениці в банці,– зізнається бабуся. – Зі своїх яблук цьогоріч запаслася повидлом та соком, – відзначає газдиня. Ще пізніше заготую собі на зиму і зимиць. Вони найкращі для зберігання і дуже смачні. Маю дві яблуні із зимицями.

Є нагода й підзаробити на яблуках. У селах району працюють приймальні пункти. Приймають падалиці від населення у Тур’я-Реметі та Зарічеві. Однак, ціна на яблука у обидвох населених пунктах останнім часом різко упала, кажуть місцеві. Наразі, кілограм яблук у Тур’я-Реметі можна здати за 60 копійок. У той же час, у Зарічеві той же кілограм падалиці вартує на двадцять копійок дорожче. А починали приймати врожай яблук від селян по одній гривні.

Здавати падалицю за дріб’язь людям не вигідно, тож намагаються хоснувати врожай по максимуму, готуючи запаси на зиму та торгуючи садовиною на ринку. І все ж, яким би багатим не був урожай яблук у садах закарпатців і якби не намагалися дати йому раду господарі, частина плодів просто гниють під ногами. Упоратися із рекордною кількістю урожаю людям не під силу.

Нагадаємо, Як поверталося в Королево Королевське Євангеліє.

Читайте на ГК:Перехоплює подих: вражаючий небесний дар в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)
Читайте на ГК:Полонина Руна - без бетону та ВЕС: як виглядає смарагдова точка в цю пору? (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська