1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Обшарпана перлина: фасад головної будівлі Мукачева дедалі більше руйнується (ФОТОФАКТ)

19.09.2021 12:22 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Тріщини, цвіль та облуплена штукатурка – так наразі виглядає фасад головної будівлі Мукачева, міської ратуші.

Історична будівля мукачівської ратуші конче потребує ремонту. Фасад пам’ятки архітектури дедалі більше руйнується - його точить цвіль, а штукатурка в окремих місцях обвалюється цілими шматками. Найбільше руйнування помітні під зводом арки з внутрішньої сторони.

Втім, і зовнішні стіни будівлі залишають бажати кращого. Також значних руйнувань зазнали й ліпнина на вежі ратуші та покрівля куполу. З кожним дощем ситуація тільки погіршується та примножує руйнування історичної будівлі.

Як виглядає Мукачівська ратуша сьогодні – дивіться у фотогалереї ГОЛОСУ КАРПАТ.

Мука́чівська ра́туша (угор. Munkácsi városháza) — триповерхова адміністративна будівля у місті Мукачево (Закарпатська область). Збудована на початку XX сторіччя (1904 рік), у стилі неоготики під впливом угорської сецесії. Ратуша стоїть у самому центрі міста.

У 1898 році було оголошено конкурс на проєкт ратуші. Участь брало 12 проєктів серед яких переміг проєкт столичного архітектора Яноша Бобули молодшого (Bobula János, 1871 – 1922).

Роботи по спорудженню почались 16 липня 1903 року, нагляд за будівництвом здійснював сам автор спільно з інженером Густавом Берновічем. Урочисте закладення відбулося 23 липня 1903 року. Архітектор надав будівлі готичні риси у контексті модернізованого угорського ретроспективізму.

Ратушна вежа виконана у схематичних формах стародавньої середньовічної архітектури, вона примикає до ризаліту будівлі з маленькими шпилястими баштами-еркерами по кутах, під якими вміщені барельєфи з зображенням історичного герба міста (Святого Мартина на коні).

На першому поверсі влаштовані галереї із хрестовими склепіннями на кшталт середньовічних торгових галерей. Вікна першого поверху також мають вигляд великих стрілчастих арок. Стіна фасаду розчленована лопатками і завершується плавною хвилястою лінією невисокого аттіка.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Забезпечення блог-турів і просування в ФБ та Інстаграм: куди йдуть десятки тисяч коштів громади Мукачева.

Читайте на ГК:Загинув у січні: ще одна громада попрощається з полеглим Героєм (ФОТО)
Читайте на ГК:Біль, сум, сльози: закарпатців сколихнула трагічна звістка з фронту (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті водій вантажівки намагався дати хабаря поліцейським: відомо причину (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська