1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Cмiттєпeрeрoбний зaвoд y Львoвi пoчнyть бyдyвaти y жoвтнi

16.09.2021 17:06 Суспільство

На місці Грибовицького сміттєзвалища планують створити парк.

На місці Грибовицького сміттєзвалища планують створити парк.

У жовтні у Львові розпочнуть будівництво сміттєпереробного заводу. Про це  розповів керівник ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний, - пише Tvoemisto.tv.

«У травні 2021 року підписали угоду з підрядником. Він має 24 місяці на виконання проєктних та будівельних робіт. Зараз завершуємо деякі проєктні роботи, а в кінці жовтня розпочнемо будівельні. Сподіваюсь, що за півтори роки будівництво завершимо», – каже Тарас Калужний.

Він додає, що наразі підрядник – польська компанія Control Process S.A, ознайомлюється із ділянкою на Пластовій,13 та вносить певні зміни в технологічну частину проєктування. Також у ЛКП очікують усіх погоджень і дозволів на початок будівельних робіт.

«На сьогодні ми не бачимо жодних проблем, які б привели до якихось затримок», – додав директор ЛКП «Зелене місто».

Він також пояснює, що влітку будівельні роботи не розпочали через затяжну підготовку документів. 

Наразі на Пластовій уже рік працює компостувальна станція. ЛКП «Зелене місто» у квітні уклали першу угоду через систему ProZorro про продаж компосту і визначили ціну за тонну добрива у 309 гривень.

Нагадаємо, у лютому 2018 року у Львові оголосили тендер на проєкт сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій,12. На початку червня міський голова Львова Андрій Садовий підписав угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку про надання кредиту на 35 млн євро для будівництва сміттєпереробного комплексу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Тендер на будівництво оголосили 9 червня. На перший етап тендеру пропозиції подали 12 компаній. До другого етапу тендеру пройшли 5 компаній. Наприкінці 2018 року міськвиконком погодив проєктування майбутнього комплексу.

Після того, ЄБРР затвердив переможця міжнародного тендеру на будівництво механіко-біологічного комплексу з переробки відходів у Львові. Генеральним підрядником став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва).

Мешканці району натомість неодноразово перекривали вулиці, виходили на протести та зверталися до суду, виступаючи проти заводу, оскільки вважають його екологічно небезпечним. Водночас проєкт заводу вже пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок Мінекології про його безпечність.

Натомість на місці Грибовицького сміттєзвалища планують створити парк.

Нагадаємо, У Львові понад 10 класів перейшли на дистанційне навчання через випадки коронавірусу

Читайте на ГК:Небезпечні ігри: на Львівщині палець 10-річної дитини застряг у дверях квартири
Читайте на ГК:Львівщина серед областей-лідерів по кількості COVID-госпіталізацій
Читайте на ГК:Камери зафіксували, як у СІЗО на Львівщині у затриманого стався раптовий напад (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...