1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Схема не спрацювала: відомо, що змінив українець аби уникнути мобілізації

03.04.2024 12:49 Кримінал незвичайно

У Львівській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який отримав повістку та відмовився від мобілізації.

У Львівській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який отримав повістку та відмовився від мобілізації.

Про це йдеться у вироку Червоноградського міського суду Львівської області.

Після цього він одразу нібито похрестився та став членом релігійної громади «Агапа». За даними суду, у серпні 2023 року підсудного визнали придатним до служби в армії. Тоді ж він отримав повістку, проте ухилився від мобілізації. 

"На суді житель Львівщини провину визнав частково. Він звинуватив працівників ТЦК у «неправомірних діях». Також чоловік скаржився на те, що ВЛК не врахувала його проблеми зі здоров'ям та переконував суд, що він «віруюча людина, і не бажає тримати зброю в руках, оскільки цього забороняє його церква та релігія»", - йдеться у повідомленні. 

На суді працівник військкомату повідомив, що підсудний «заяву про те, щоб йому надали альтернативну службу, у зв`язку із релігійними переконаннями він не подавав». 

Представник релігійної організації «Агапа» на суді повідомив, що підсудний допомагав йому під час створення реабілітаційних центрів.

"Обвинувачений нібито «повідомляв працівникам РТЦК, що є віруючою людиною та не може проходити військову службу у зв`язку із релігійними переконаннями. Вказав, що релігія, яку він сповідує прямо не забороняє нести військову службу». Також член релігійної організації додав, що підсудний лише нещодавно пройшов хрещення", - додають у повідомленні. 

Суд отримав відповідь на запит релігійної організації релігійної громади «Агапа» Церкви християн віри євангельської у м. Львові, в якій йшлось, що підсудний не є членом церкви й водного хрещення у їхній церкві не приймав.

Суд визнав чоловіка винним за ст. 336 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі. 

Читайте також: Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух