1. Новини Закарпаття
  2. >

Мешканці Закарпаття можуть залишитися без пільгового струму: відома причина, - "Закарпаттяенергозбут"

13.09.2021 20:20 Суспільство ВАЖЛИВО

Такий сценарій може стати реальністю уже з 1 жовтня.

Такий сценарій може стати реальністю уже з 1 жовтня.

У новій моделі фінансового ПСО, що розпочинає діяти з 1 жовтня 2021 року, не передбачена закупівля електроенергії для потреб побутових споживачів, які проживають у Закарпатській, Івано-Франківській та Львівській областях на території Бурштинського енергоострова, пише Обозреватель.

Про це розповіла директор ТОВ "Закарпаттяенергозбут" Наталія Німець 8 вересня на Форумі "Спекотна осінь", проведеному Energy Club.

"Від імені ТОВ "Закарпаттяенергозбут" і всіх постачальників універсальних послуг, які знаходяться в зоні Бурштинського енергоострову, можна сказати, що новим ПСО взагалі не передбачена закупівля електроенергії для потреб побутових споживачів. Всі інші постачальники, які знаходяться на об’єднаній енергетичній системі, положеннями про ПСО покладено зобов’язання закупівлі бази на електронних аукціонах по ціні мінімального споживання минулого року. Про Бурштинській енергоострів не сказано нічого", - сказала Наталія Німець.

Вона наголосила, що Бурштинський енергетичний острів може не забезпечити на 100% потребу споживання в регіоні.

"Якщо не буде забезпечений повністю весь потрібний обсяг постачальника універсальної послуги для постачання електроенергії населенню, то вони в свою чергу змушені будуть виходити на балансуючий ринок, де тарифи значно вищі. Це будуть збитки підприємства, що за собою тягне фінансовий ризик для підприємства", – зазначила директор "Закарпаттяенергозбуту".

Як повідомлялося, з 1 жовтня запрацює нова модель "положення про покладання спеціальних обов’язків" (ПСО), яке передбачає зниження і до того пільгового тарифу для населення до 1,44 грн/кВт.год. Таке рішення розкритикували міжнародні фінансові організації, зокрема Світовий Банк.

Нагадаємо, українцям радять не розраховувати на пенсію.

Читайте на ГК:Трагічна сторінка в історії ромів: на Закарпатті запустили віртуальний музей
Читайте на ГК:Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему: що варто знати закарпатцям
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про "пекельний" період: небезпечне явище анонсують у найближчі вихідні
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська