1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Не пам'ятають такого врожаю: на Ужгородщині вродила картопля чималих розмірів

1336
Суспільство Новини Перечина

У селах Ужгородщини радіють хорошому урожаю картоплі.

Не пам'ятають такого врожаю: на Ужгородщині вродила картопля чималих розмірів

Не зважаючи на тривалі дощі та мізерний врожай другого хліба у деяких районах області, у населених пунктах на Ужгородщині люди радіють благодатному урожаю. За словами багатьох жителів, цьогоріч урожай другого хліба куди кращий аніж торік.

Та є і недоліки, відзначають селяни. Хоч картопля вродила і достатньо велика, багато врожаю зігнило через дощі. Окрім того, чимало картоплі пошкоджено слимаками.

Господарі, що поспішили брати картоплю одразу якно втихли дощі, нарікають: було досить важко брати врожай, не справлялись ані мотика у вологій землі, ані техніка. Довелося помучитись.

А от господарям, що дочекались більш сонячних днів цієї осені, вправились куди швидше із вибиранням картоплі і з меншими труднощами. Цьогорічному урожаю картоплі радіє і пенсіонерка пані Олена. За словами газдині, брати картоплю було дуже легко. Допомагала уся родина.

– Я і не думала, що урожай буде настільки багатим. Із ниви біля хати цьогоріч вдалося вибрати 48 мішків другого хліба, що значно більше аніж торік. Тоді ж ледве 15 міхів картоплі набрали, – відзначає бабуся. – то дуже добре і я дякую Богу за цей щедрий дар, що не потрібно буде купляти, бо усе дороге, – зізнається газдиня. – Брати картоплю допомагала уся родина. Вибирали механічним способом, бо із мотиками було б дуже важко та надто затяжно.

У Тур’я-Реметі більшість господарі уже вибрали цьогорічний врожай картоплі і також задоволені результатом своїх старань. Подекуди урожай настільки істотних розмірів, як відзначають господарі, що одна штука не вміщається на долоні.

– Місцями траплялась картопля порядних розмірів. Минулого року урожай був мізерним, а цьогоріч одна картопля таких розмірів, що на долоні не поміщається. Є і дрібної картоплі, однак більшість врожаю солідних розмірів, – каже Марія Король. – Вісім мішків уже перебрала, – хороший врожай, гріх нарікати, – відзначає газдиня. – На кількох шорах, де посадила заради експерименту спеціальний сорт. Вдалося вибрати урожай розміром із середню головку капусти, – втішається пані Марія.

За словами господарів-старожилів Ужгородщини, цьогріч урожай картоплі і дійсно щедрий. На благодатному урожаю картоплі цьогоріч наголошують і господарі села Зарічево. Люди акцентують: не пам’ятають, аби раніше їм доводилось вибирати кртоплю таких вагомих розмірів.

Нагадаємо, У горах Хустщини знищили 570 вибухонебезпечних предметів за місяць (ФОТО) 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber