1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Фантастичні краєвиди: як виглядає в цю пору найвища вершина на Ужгородщині (ФОТО)

1608
Суспільство Новини Перечина

Полонина Руна є однією з приваблих серед туристів у будь-яку пору.

Тут збирають яфини у літню пору, а нині брусницю, або ж чуфези діалектною говіркою. Та не лише яфинарів та грибарів манить Руна. Залюбки мандрують до цієї вершини й любителі спортивних розваг.

Полюбляють заїжджати на вершину і любителі екстремальних змагань, використовуючи джипи, мотоцикли й іншу спецтехніку.

А днями тут уже вдруге цьогоріч відбулося змагання серед спортсменів у трейловому забігу Runa Run. Цього разу учасники заходу стартували й фінішували в Лумшорах.

Побував цього осіннього дня на вершині і журналіст видання «Голос Карпат». Довелося померзнути, але мандрівка була того варта. Наша поїздка від Тур’я-Ремети зайняла дві години. Їхали через Липовець, що є найвисокогірнішим населеним пунктом на Ужгородщині. Село наразі входить до Тур’я-Реметівської ОТГ.

Від населеного пункту до самої вершини веде акуратна бетонна дорога. Її у свій час прокладали військові, відзначають місцеві. Уже на місці назбирали брусниць, яких тут розкинулось на пребагато кілометрів, що й оком не взріти.

Знайшли і яфини, хоч і сезон їхнього збору вже закінчився. Відтак, мали нагоду оглянули вже історичні руїни колишньої військової бази на території Руної та зробити світлини вражаючих краєвидів із цієї точки. Варто відзначити, на вершині в цю пору таки досить холодно. Сила вітру надзвичайно відчутна, тож варто одягатись тепліше.

Довідково: Полонина Руна – гірський масив в Українських Карпатах, у межах Перечинського (нині Ужгородського) та (частково) Великоберезнянського районів на Закарпатті. Розташований у західній частині Полонинського хребта. Висота Руної до 1482 м (за іншими джерелами — 1479 м). Тут розташовані орнітологічна пам’ятка природи «Соколові Скелі» та гідрологічний об’єкт льодовикового періоду – озеро «Велике Тростя».

На південно-східних схилах — Тур'є-Полянський заказник і водоспад Воєводин, на північно-західних –Лумшорські водоспади.

Читайте також: