1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Таємничі підземні ходи»: На Закарпатті і по сьогодні можна побачити неймовірне утворення льодовикового періоду (ФОТО)

04.01.2021 20:35 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Із виникненням озера люди пов’язують багато цікавих історій.

Льодовикове озеро Велике Тростя (Трусця, Русьтя) вважається унікальним гірським утворенням, є гідрологічною пам'яткою природи місцевого значення в Україні. Розташоване у Перечинському районі, на схід від Лумшор, на західних схилах вершини Полонини Руної.

Озеро лежить на вистоті 840 метрів над рівнем моря. Його площа займає 1,9 гектари.

З Лумшор до озера веде маркований туристичний маршрут яким, також, можна вийти на Руну. На березі озера облаштовані місця відпочинку. Озеро лежить на висоті 840 метрів над рівнем моря.

Гідрологічна памятка важлива у науковому та естетичному значеннях та привертає кожного разу чимало уваги із боку туристів, у тому числі – і закордонних гостей, що полюбляють Закарпатські родзинки та відпочинок у гармонії із природою. А місцина із таємничою загадкою – те, що і треба!

Серед місцевих існує цікава легенда, пов’язана із виникненням «гірської сльози» в оточенні музики лісу та вражаючих пейзажів природи, не в силах передати навіть художником.

Вірячи народним оповідям, то колись дуже давно місцевий господар захотів оборати нивку на лісовій галявині, де зараз водойма. Трудився у поті чола, обробляючи ниву. Аж, раптом, земля задрижала і провалилася під ногами у чоловіка. На цьому місці й утворилося дивне озеро, з'єднане підземними ходами з морем. І хоч це й легенда, а озеро і дійсно вабить таємничістю і унікальністю. Воно є місцем вражаючих селфі та незабутніх екскурсій у будь-яку пору.

Місцевим діалектом Велике Тростя означає «великий кролик». За традицією, біля озера на Івана Купала проводять колоритні масові заходи.

У радянські часи мальовниче озеро називалося «Комсомольське». Проте, на сьогодні місцеві і далі називають його звичним «іменем».

Нагадаємо, "Яма на ямі": деякі вулиці Ужгорода перетворилися на суцільні калюжі (ФОТОФАКТ)

Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Одне свято й переплутані дати: на Закарпатті римо-католики й греко-католики відзначають Великдень разом
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська