1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині відбувся перший літній табір молодих угорських літераторів (ФОТО)

16.08.2021 11:00 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Кілька років тому вони заснували творче Об’єднання молодих поетів і письменників імені Вільмоша Ковача (KVIT).

Нинішнього літа уперше зібралися разом у таборі, що діяв на території яношівського готелю “Гелікон”.

Стартувало зібрання оглядинами визначних місць Берегова, де побували відомі угорські митці, і покладанням вінків до меморіальних дошок, встановлених на їх честь.

Протягом трьох днів ліричну майстерню в таборі вели Гергель Марчак і Томаш Нодь, прозову – Елеонора Ковач та Тімеа Шрек, з майбутніми сценаристами займалась Ріта Фегир Бунда.

Відбулися також звітно-виборні збори об’єднання. Його голова Ласло Чордаш доповів про виконану роботу і зауважив, що кожна структура свого часу вимагає оновлення керівництва, вливання свіжої крові. Таким чином відкритим голосуванням новим головою КВІТу обрали Гергеля Марчака. Той заявив, що намагатиметься розширення рядів товариства, залучення до нього обдаровних молодих поетів і прозаїків. Також планує найближчим часом вирішити питання про стаціонарне приміщення для об’єднання, де б його члени могли вільно обговорювати свої плани, творчі здобутки, проводити майстер-класи тощо.

Довідково: Гергель Марчак народився на Ужгородщині в с.Холмок у 1990 році. В 2012 здобув філологічну освіту в УжНУ. Автор кількох поетичних збірок, лауреат багатьох літературних премій. Остання збірка його рецензій, статтей у ЗМІ, публічних виступів побачила світ у 2020 році у видавництві Інтермікс.

Читайте на ГК:“Не наближайтеся ближче ніж на 500 метрів”: про небезпеку попереджають  мешканців деяких сіл на Берегівщині (Документ)
Читайте на ГК:“На секретні місця "не водять" нікого”: ще в одному з районів розпочався грибний бум (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті накрили організатора, який переправляв чоловіків через кордон (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська