1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На перехресті: за ініціативи Закарпатської ОДА в області ліквідовано усі школи для дітей із інтелектуальними порушеннями (ФОТО)

09.08.2021 19:25 0 Суспільство
 

Найболючіше рішення вдарило по Перехрестівській спецшколі, що на Виноградівщині.

В середині липня Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України оприлюднила звіт, в якому йдеться про розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час реформування системи закладів інституційного догляду та виховання.

Велика частина Звіту присвячена нашій області, де, рішенням сесії Закарпатської обласної ради від 25 лютого 2021 року, ліквідовано Великоберезнянську загальноосвітню санаторну школу-інтернат, Перечинську загальноосвітню школу-інтернат, а також Чертезьку, Часлівецьку, Солотвинську та Перехрестівську спеціальні школи для дітей з інтелектуальними порушеннями. 

Ініціатором цих рішень стала Закарпатська обласна державна адміністрація в особі її голови Анатолія Полоскова та фракції «Рідне Закарпаття», яка, де-факто, контролює усі процеси в ОДА. 

Обласні депутати інших фракцій, на розгляд яких було винесено даний проект рішення, достатньо негативно сприйняли ліквідацію шкіл-інтернатів і, за інформацією напередодні сесії, голосів на це рішення не вистачало. Однак голова ОДА Олексій Полосков разом із чиновниками із Департаменту освіти облдержадміністрації та депутатами «Рідного Закарпаття» настійливо переконували, що ліквідація даних навчальних закладів передбачена на державному рівні, зокрема в рамках Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, а також запевняли, що права та потреби всіх дітей, які навчаються у цих школах будуть повністю дотримані.  

В результаті, ініціатори ліквідації, скориставшись тим, що голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров перебував у відрядженні, а головував на засіданні перший заступник Андрій Шекета, все ж дотиснули дане питання і всі вищенаведені навчальні заклади були ліквідовані рішенням сесії з 1 липня 2021 року. 

Як виявилося опісля, система освіти області, незважаючи на всі запевнення чиновників ОДА, виявилася неготовою до нових умов. Під загрозою виявилася як доля самих дітей, так і персоналу згаданих закладів, які, після десятиліть роботи із особливими дітьми, фактично, опинилися на вулиці. 

І, якщо у випадку із закладами у Перечині, Чертезі, Часлівцях та Солотвині ситуацію вдасться частково вирішити передачею шкіл на баланс територіальних громад, то доля дітей та вчителів у Великому Березному та Перехресті, фактично, зависла у повітрі. 

Новостворена коаліція в обласні раді взялася виправляти помилки чиновників. Так, за ініціативи народного депутата України Миколи Тищенка, депутати повернулися до питання Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату і, під час засідання сесії облради 24 червня, рішення про ліквідацію було відмінено. Зараз вишукується оптимальний варіант для вирішення проблеми у Перехресті.

Натомість справжні ініціатори ліквідації, перейшовши в опозицію, зробили вигляд, що непричетні до прийняття даних рішень і, навіть, пробують показати себе захисниками знедолених дітей. Тому нижче публікуємо офіційну інформацію з сайту облради, як голосували депутати тодішньої більшості за ліквідацію Перехрестівської спеціальної загальноосвітня школи-інтернат І-ІІ ступенів, захисниками якої вони намагаються себе видати сьогодні.

 

Читайте на ГК:У Виноградові та Широкому: мешканців Виноградівщини попереджають про перебої зі світлом
Читайте на ГК:Просять допомогти: рідні розшукують закарпатця, який зник безвісти під час служби (ФОТО)
Читайте на ГК:«Просимо вибачення за незручності»: виноградівців попереджають про перебої у водопостачанні

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська