1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові стартував дитячий літній табір народних музики й танців (ФОТО)

19.07.2021 14:52 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Організував його благодійний фонд “Геніус”, що діє при Закарпатському угорському інституті.

Працюватиме табір з 19 по 25 липня. Заявку на участь в ньому подали 90 школярів. Але приїхали в Берегово десь близько 60.

Зібрання відкрила виконавчий директор фонду Наталія Вароді. Вітаючи присутніх, вона наголосила, що дуже важливо в наш час зберігати та примножувати народні традиції, підживлювати їх і передавати далі.

Із програмою занять в таборі аудиторію ознайомила координатор проекту Анджеліка Кепіч.

Так, з підлітками, які приїхали з 16 населених пунктів Закарпаття, займатимуться 12 досвідчених фахівців. Діти навчатимуться народних танців і пісень, вдосконалюватимуть гру на різних інструментах, освоюватимуть ази гончарства, такцтва, інших народних ремесел. Попри це, з ними проводитимуть різні народні ігри.

До занять з дітьми залучені такі досвідчені майстри своєї справи, як танцівники Габріелла та Ласло Сіладі, музиканти відомого гурту “Чіпкейш” на чолі з Іштваном Молнаром, скульптор Ендре Гіді-молодший, ткаля Гізелла Купаш та інші. Займатимуться з дітьми й фахівці з Угорщини, зокрема викладач коледжу мистецтв з Ніредьгази Болгарка Берегсасі, танцівниця Беата Густі, її колега Барнабаш Рошо.

Учасники табору проживатимуть в гуртожитку коледжу, що діє при ЗУІ, їх забезпечать триразовим безкоштовним харчуванням, організовуватимуть для них змістовні екскурсії в садиби-музеї тощо.

Програма навчання завершиться концертом та експоизією робіт підлітків, де вони наочно продемонструють, чому навчилися під час перебування в таборі.

Нагадаємо, З Ужгорода стартував 5-ий ювілейний мотопробіг єдності (ФОТО) 

Читайте на ГК:“Мама хоче закрити його від усього світу”: на Закарпатті на світ з'явилося “дитинча” з обличчям у формі серця (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська