1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Свалявському ЛГ» нараховано майже мільйон гривень збитків

15.07.2021 20:48 Суспільство

Лісгосп на Свалявщині має можливість сплатити збитки добровільно в іншому випадку Державна екологічна інспекція звернеться до суду.

Лісгосп на Свалявщині має можливість сплатити збитки добровільно в іншому випадку Державна екологічна інспекція звернеться до суду.

На адресу Державної екологічної інспекції у Закарпатській області надійшло звернення громадянина Г. щодо порушення лісового законодавства у Свалявському районі, а саме самовільної рубки дерев, інформує Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища провели позаплановий захід державного нагляду (контролю) в ДП «Свалявське ЛГ» з метою перевірки викладених у зверненні фактів недотримання вимог природоохоронного законодавства.

Результатами перевірки зафіксовано ряд порушень: на території лісгоспу влаштовано мережу тракторних волоків без дозвільних документів; незаконну рубку дерев, пошкодження дерев до ступеня припинення та неприпинення росту, неякісний відвід дерев у рубку, а саме: заниження ступенів товщини стовбура, відведення в рубку дерев І-ІІ категорії стану дерев, не відповідність підстав відбору дерев для рубки, не відведення в рубку значної частини дерев III-V категорії стану дерев.

У зв’язку з наведеним, Інспекцією направлено лист до Закарпатського ОУЛМГ щодо вжиття заходів стосовно анулювання в найкоротший термін лісорубного квитка з подальшим об’єктивним обстеженням та призначенням дерев у рубку відповідно до Санітарних правил в лісах України.

Загальний розмір шкоди, завданої лісу внаслідок порушення природоохоронного законодавства ДП «Свалявське ЛГ» склав 894,557 тис. грн. Інспекцією виставлено претензію ДП «Свалявське ЛГ» для добровільного відшкодування шкоди, завданої лісу. У разі відмови лісогосподарства добровільно сплати збитки, Інспекція звертатиметься до суду для примусового стягнення.

Окрім того, матеріали перевірки направлено в правоохоронні органи для відповідного реагування.

Нагадаємо, у Карпатах поступово зникають ліси.

Читайте на ГК:На Свалявщині завершився міжнародний пленер скульпторів (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті ремонтують автошлях Т-07-12 Перечин – Свалява
Читайте на ГК:На Свалявщині раніше судимий чоловік виніс із цеху електроінструментів на 10 тисяч

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...