1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Паводки і посухи – дві основні водно-екологічні проблеми Берегівщини

03.07.2021 18:04 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Про це під час міжнародного бізнес-форуму «Bereg–Ugocha 2021» заявив заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Едуард Осійський.

Про це під час міжнародного бізнес-форуму «Bereg–Ugocha 2021» заявив заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Едуард Осійський.

За його словами, ці два протилежні явища однаковою мірою негативно впливають на екологію краю.

Найбільше лиха, очевидно, завдають паводки та повені. З метою їх недопущення на Берегівщині збудована найбільша кількість водних споруд в порівнянні з іншими районами. Однак, для укріплення та вдосконалення дамб не вистачає бюджетних коштів. Тому у 2019 році було підписано грантовий контракт «Безпечна Тиса» («SAFETISZA»). Договір укладено в рамках програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Україна–Угорщина–Словаччина–Румунія.

Основними завданнями проєкту в межах України є:
1) реконструкція лівобережної дамби р.Тиса довжиною 9,5 км між селами Теково та Гетеня;
2) будівництво Центру протипаводкового захисту в с.Тисобикень з інтеграцією у спільну українсько-угорську систему моніторингу паводкової ситуації;
3) придбання експлуатаційного та лабораторного обладнання.

Не меншою екологічною проблемою є посухи та маловоддя кількох каналів, що знаходяться на території Берегівського району. Йдеться насамперед про канали Верке, Сипа та Ботар. У травні цього року вже відбулася нарада уповноважених осіб українського та угорського урядів щодо цих артерій. Згідно проєкту, планується реконструкція каналу Верке та подача води в Сипу. Вся необхідна документація для реалізації цих планів вже готова.

Також, за словами Едуарда Осійського, важливим є вирішення питанням обводнення Затисянщини. Канал Ботар у літній період повністю обезводнений. За сприяння іноземних інвесторів можливо налагодити подачу води з Тиси у Ботарську меліоративну систему.

«Це не утопія. Такі проекти існують в Угорщині на річці Дунай. Там внаслідок технічного підпору вода потрапляє у меліоративну систему. Нам варто запозичити цей досвід іноземних партнерів, щоб наповнити Ботар водою» – зазначив Е.Осійський.

Як відомо, 02–03 липня у с.Яноші Берегівського району проходить Міжнародний бізнес-форум «Bereg–Ugocha 2021», метою якого є налагодження партнерських стосунків між представниками місцевої влади, бізнесу та громадських організацій різних країн з метою економічного розвитку Закарпаття та залучення іноземних інвесторів. Основним організатором форуму виступила Берегівська районна рада (голова – Карло Резеш).

Нагадаємо, У Берегові запрацював оновлений Сервісний центр МВС (ФОТО) 

Читайте на ГК:Американські "вампіри" атакують жителів Закарпаття: що це за істоти? (ФОТО)
Читайте на ГК:Втратив свободу та усе нажите: закарпатець отримав жорсткий вирок суду
Читайте на ГК:До цього часу вважався зниклим безвісти: берегівчанина проведуть в останню земну путь (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська