1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Паводки і посухи – дві основні водно-екологічні проблеми Берегівщини

239
Суспільство Новини Берегова

Про це під час міжнародного бізнес-форуму «Bereg–Ugocha 2021» заявив заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Едуард Осійський.

Паводки і посухи – дві основні водно-екологічні проблеми Берегівщини

За його словами, ці два протилежні явища однаковою мірою негативно впливають на екологію краю.

Найбільше лиха, очевидно, завдають паводки та повені. З метою їх недопущення на Берегівщині збудована найбільша кількість водних споруд в порівнянні з іншими районами. Однак, для укріплення та вдосконалення дамб не вистачає бюджетних коштів. Тому у 2019 році було підписано грантовий контракт «Безпечна Тиса» («SAFETISZA»). Договір укладено в рамках програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Україна–Угорщина–Словаччина–Румунія.

Основними завданнями проєкту в межах України є:
1) реконструкція лівобережної дамби р.Тиса довжиною 9,5 км між селами Теково та Гетеня;
2) будівництво Центру протипаводкового захисту в с.Тисобикень з інтеграцією у спільну українсько-угорську систему моніторингу паводкової ситуації;
3) придбання експлуатаційного та лабораторного обладнання.

Не меншою екологічною проблемою є посухи та маловоддя кількох каналів, що знаходяться на території Берегівського району. Йдеться насамперед про канали Верке, Сипа та Ботар. У травні цього року вже відбулася нарада уповноважених осіб українського та угорського урядів щодо цих артерій. Згідно проєкту, планується реконструкція каналу Верке та подача води в Сипу. Вся необхідна документація для реалізації цих планів вже готова.

Також, за словами Едуарда Осійського, важливим є вирішення питанням обводнення Затисянщини. Канал Ботар у літній період повністю обезводнений. За сприяння іноземних інвесторів можливо налагодити подачу води з Тиси у Ботарську меліоративну систему.

«Це не утопія. Такі проекти існують в Угорщині на річці Дунай. Там внаслідок технічного підпору вода потрапляє у меліоративну систему. Нам варто запозичити цей досвід іноземних партнерів, щоб наповнити Ботар водою» – зазначив Е.Осійський.

Як відомо, 02–03 липня у с.Яноші Берегівського району проходить Міжнародний бізнес-форум «Bereg–Ugocha 2021», метою якого є налагодження партнерських стосунків між представниками місцевої влади, бізнесу та громадських організацій різних країн з метою економічного розвитку Закарпаття та залучення іноземних інвесторів. Основним організатором форуму виступила Берегівська районна рада (голова – Карло Резеш).

Нагадаємо, У Берегові запрацював оновлений Сервісний центр МВС (ФОТО) 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber