1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні громадяни, які працюють за комп'ютером, мають право на додаткову відпустку, - Держпраці

01.07.2021 20:37 Суспільство ВАЖЛИВО

Співробітники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів.

Співробітники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів.

Робота за комп'ютером входить до списку, затвердженому Кабміном. Причому цей список поширюється на всіх, хто має справу з роботою за комп'ютером – незалежно від посади, яку обіймає працівник.

Про це повідомили в Держпраці. Крім того, там також роз'яснили, що конкретна тривалість додаткової відпустки за роботу за комп'ютером має бути встановлена трудовим або колективним договором, який діє на виробництві. При цьому атестації робочого місця проводити не потрібно.

Тривалість додаткової відпустки залежить від тривалості робочого часу, який конкретний працівник проводить за комп'ютером. Звісно, це стосується лише того відрізку часу, коли він виконує за комп'ютером службові завдання. Причому до розрахунку беруться лише ті дні, коли працівник трудився за комп'ютером не менше половини робочого дня.

Тому роботодавці мають вести облік робочого часу, зазначаючи, скільки часу людина провела за комп'ютером. Чітких правил такого обліку в законі немає. Фактично кожен роботодавець сам визначає, як розраховувати цей час.

Однак роботодавець зобов'язаний надавати додаткову відпустку працівникам, які трудяться за комп'ютером. Закон забороняє не надавати таким працівникам щорічну повну відпустку з урахуванням додаткових днів.

Щоправда, цю норму і цей список було затверджено ще в 1997 році. Тоді за комп'ютерами працювало небагато людей, і для багатьох підприємств комп'ютер був екзотикою. Тепер же, коли ледь не кожне робоче місце оснащене комп'ютером, очевидно, така норма закону вже морально застаріла. Та, попри те, її слід виконувати, адже вона досі залишається чинною.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що індексація окремих податкових ставок і підвищення рентних платежів: Рада зробила перший крок.

Читайте на ГК:Згенерувати COVID-сертифікат на порталі Дія можна буде вже наприкінці вересня
Читайте на ГК:У Вінниці вчительку підозрюють у розбещенні школяра
Читайте на ГК:В Україні за 2 тисячі євро підробляли документи для карти поляка (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...