1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Пропало літо", "Війна і мир" та "Іванна": у мережі показали вражаючі кадри фільмів, відзняті на Закарпатті, - Соцмережі (ФОТО)

09.06.2021 10:28 0 Суспільство
 

Архівними світлинами поділився ужгородець Олександр Герешко. За його словами, тільки до 2014 року в Закарпатті було відзнято понад 40 художніх фільмів.

Є добре відомі, є забуті. Є специфічні.

Ми говоримо про перший радянський фільм, що отримав Оскар - «Війна і мир» (1965), головні сцени якого відзняті в Куштановиці. І не говоримо про фільм, який викликав широкий резонанс у католицькому світі та спричинив гнівні протести Ватикану – фільм «Іванна» (1959), багато сцен якого зняті у Мукачево, - зазначає Александр Герешко

Ми вже не пам’ятаємо Шуріка-Дем’яненко в одному фільмі з Висоцьким - «Кар’єра Діми Горіна» (1961). Лісоповал там, будівництво високовольтної ЛЕП - закарпатські.

Забулося «Пропало літо» (1963) Ролана Бикова з Пуговкіним. В кадрі милі оку вулиці Дайбозська, Цегольнянська, площа Народна в Ужгороді. Дуже полюбляли раніше знімати у нас фашистів, різних карателів та їх героїчних антиподів: «Долина синіх скал» (1956), «Жайворонок» (1964), «Гроза над полями» (1958), «Каратель» (1968). Танки та дойче золдатен достатньо потопталися тоді тут перед кінокамерами. Не знаю, скільки хвилин сьогодні ви дивились би ці фільми.

А от «Сніжна королева», кращий молодіжний фільм 1966 року за версією одного заокеанського кінофестивалю, з Леоновим та Прокловою, в якому добре розпізнаються закарпатські локації, не втратив романтичного шарму й досі.

В наш час кіношники теж регулярно хлопають в Закарпатті своїми вже електронними хлопушками.Та масштаб не той.

Відгуків у світі великого світового кіно, як тоді, щось не чути.

Будемо чекати. Ми заслуговуємо, - наголошує автор допису.

Нагадаємо, грибники Виноградівщини діляться уловом цьогорічного літа, - Соцмережі (ФОТО)

Читайте на ГК:В обласному центрі демонтували самовільно встановлену тимчасову металеву споруду (ФОТО)
Читайте на ГК:На деяких вулицях Ужгорода буде припинено водопостачання
Читайте на ГК:В Ужгороді пройде фінал конкурсу краси "Міс Закарпаття-2021"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...