1. Новини Закарпаття
  2. >

Сьогодні день народження відомого українського авіаконструктора Ігоря Сікорського

06.06.2021 18:58 Суспільство

Одразу цікавий факт – він полюбляв називати свої літаки іменами героїв українських легенд.

 Одразу цікавий факт – він полюбляв називати свої літаки іменами героїв українських легенд.

Наприклад, знаменитий чотиримоторний літак «Ілля Муромець» з екіпажем з восьми чоловік (літак був схожий на летючу фортецю) був сконструйований Ігорем Сікорським у 24-річному віці. А загалом особисто ним (або ж під його керівництвом) було розроблено 78 різноманітних літальних апаратів. 72 з них випускалися серійно, 2 були доведені до стадії дослідних зразків і лише 4 залишилися на папері. Цікаво, що з 1957 року всі президенти США, починаючи з Дуайта Ейзенхауера, літають на вертольотах конструкції Сікорського.

Сікорський народився у Києві в 1889 році у сім'ї відомого українського психіатра і педагога Івана Олексійовича Сікорського; військову та інженерну освіту отримав у Санкт-Петербурзі (військове училище), Парижі (Технічна школа) та Києві (Політехнічний інститут).

Народжений стати відкривачем Неба, з молодих літ Ігор Сікорський мріяв підкорити висоту. Хлопчик зачитувався науково-фантастичним романом “Робур-завойовник” (“Robur le Conquérant”; 1886) Жуля Верна і захопливо ширяв над світом на витвореному уявою французького письменника багатомоторному апараті “Альбатрос”, схожому на ґелікоптер.

1908 році, натхнений зустріччю у Франції з піонером повітроплавання Вілбуром Райтом, зацікавився конструюванням літальних апаратів, котрі почав створювати в 1909 році.

За браком спеціальних матеріалів і потужних двигунів Сікорський відмовився від робіт над гелікоптером (два з них, представлені на київській виставці 1909 року, не могли злетіти з пілотом), та зайнявся створенням аеропланів із жорстким крилом. В 1910 власноруч підняв у повітря перший літак власної конструкції С-2.

У 1911 році у Києві Ігор Сікорський власноруч провів випробування літака "С-5", на котрому літав понад годину, досягнувши висоти 450 метрів. Цього ж року на літаку "С-6" він встановив перший світовий рекорд швидкості з екіпажем (три особи) — 111 км/год. У 1913 році Сікорський власноруч зконструював, виготовив і випробував перший багатомоторний літак, котрий мав чотири двигуни і закриту кабіну для екіпажу; він став прототипом чотиримоторного бомбардувальника, що серійно випускався на Російсько-Балтійському заводі у Петрограді і використовувався Росією у 1-й Світовій війні.
Після Жовтневого перевороту в Росії, Сікорський емігрував до Франції, а потім — до США, де в 1919 році заснував авіабудівельну компанію "Сікорський", котра зайнялась будівництвом гідропланів. У 1928 році Сікорський став громадянином США. На основі моделі багатомоторного гідроплана Сікорського "S-40 Амерікен Кліппер" у 1931 році компанія "Пан-Амерікен" відкрила регулярне авіасполучення з країнами Карибського регіону і Південної Америки. До 1939 року Сікорський створив близько 15 типів літаків.

Лише в кінці 1930-х років Сікорський повернувся до давньої мрії юності — створення вертольотів — і у 1939 зкоструював свій перший вдалий гелікоптер Vought-Sikorsky 300, серійне виробництво котрих для армії США почалось у 1943 році. На вертольотах Сікорського були вперше здійснені перельоти через Атлантичний (1967 р.) і Тихий океани (1970 р., з дозаправкою у повітрі) Майже до 65-річного віку Ігор Сікорський продовжував працювати інженером-конструктором і лише у 1957 році відійшов від активних справ.

Помер видатний авіаконструктор у 1972 році на 83 році життя у місті Істон штату Коннектікут.

У 2016 році Національному технічному університету України «Київський політехнічний інститут» присвоїли ім'я Ігоря Сікорського. Джерело

Нагадаємо, що Сьогодні відзначають День журналіста України

Читайте на ГК:Гороскоп на 15 квітня: що чекає на кожен знак зодіаку
Читайте на ГК:“Обмежено придатних” почнуть викликати на повторні медогляди: до чого готуватись чоловікам
Читайте на ГК:Заборона на в'їзд та штрафи: українці зіткнулися з проблемами у ЄС
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська